У визволені від окупантів населені пункти Херсонщини повертається цивілізація. Після того, як рашисти облаштували у місцевій лікарні штаб, а потім рівняли із землею, відновленню вона не підлягає. Тож українська влада вирішила надавати медичну допомогу в іншому приміщенні.
 
Від будівлі Високопільської лікарні, яка пережила ординську навалу, лишилися стіни. А до російського вторгнення 5-поверхова будівля медзакладу була найвищою в селищі. Тож одразу впала в око окупантам – тут вони облаштували штаб. Практично в кожному приміщенні Високопільської лікарні можна легко знайти сліди перебування тут "визволителів": по собі вони залишили не тільки вибиті вікна, двері, та шибки, а гори битого скла, сухпайків, медикаментів, якісь шприци – суцільний безлад. Місцеві медики кажуть, на верхньому поверсі лікарні сиділи снайпери, звідти було гарно видно на кілька кілометрів навкруги.
 
 
"У підвалах вони, ми потім вже, коли деокупували селище, був там і госпіталь. І ліжка були знесені, і матраци. І були перев'язувальні матеріали з кров’ю", – розповіла директорка Високопільського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталя Корнієнко.
 
Медики згадують, під час окупації місцевим на поріг лікарні було зась. У вересні Високопілля визволили після майже піврічної окупації. Але тоді розлючені вороги нещадно обстрілювали громаду. Коли Збройні сили відігнали окупантів подалі – постало питання, як відновити інфраструктуру. Проте з'ясувалося, що лікарню відремонтувати неможливо.
 
"Вони пообрізали всі кабелі, потрощили апаратуру і фізіологічну, і рентген-кабінет", – додала Наталя Корнієнко.
Місцеві медики відновили роботу в невеликому приміщенні Центру з надання первинної медико-санітарної допомоги.
 
.
 
"Нам вставили вікна на першому поверсі всі. І зараз ставлять двері вхідні нові, і обіцяють полагодити дах, і другий поверх. Звичайно, на даний час приміщень нам недостатньо, але ми облаштовуємо денний стаціонар, кабінети прийому лікарів. Наразі в тісноті, та не в образі", – наголосила Наталя Корієнко.
 
Нині тут приймають понад 20 лікарів різних профілів. Щодня звертаються не менш як три десятки пацієнтів. Міжнародні й громадські організації та влада допомагають по змозі.
"Відгукнулись на потреби наших сусідів – і Великоолександрівська лікарня, і Високопільська лікарня, і Нововоронцовська лікарня потребували дуже великої допомоги. У Високопільській громаді тут складніша ситуація, тому що центральний корпус лікарні повністю зруйнований", – підсумував голова Криворізької районної військової адміністрації Євген Ситниченко.
Сусідня Криворізька громада надає гуманітарну допомогу не лише місцевій лікарні, а й жителям, які були в окупації. Щоб після страждань люди нарешті відчули турботу.