Російська пропаганда традиційно намагається дискредитувати Збройні сили України, зокрема ті підрозділи, що діють на Херсонському напрямку. Нещодавно в кремлівських медіа з’явились публікації з нібито “доказами” того, що ЗСУ розміщує артилерію в житлових кварталах обласного центра. На підтвердження своїх звинувачень загарбники навіть наводять відео, на якому зображено котлован поблизу херсонської школи №55. Ось тільки вирито його було для побудови підземного укриття для херсонських дітей, аж ніяк не для розміщення артилерії.
Про це повідомляють кореспонденти “IPC-Південь”.
 
“У Херсоні українські військові підготували вогневу точку поряд з кількома соцоб’єктами. Відповідні кадри опублікував місцевий житель. Поряд з позицією розташовуються два дитячі садки та дві школи. Крім цього, на околицях також розташовані ще кілька установ. На кадрах видно, що вирили величезний котлован на місці майданчика. Автор відео вражений, що вогнева точка розташована настільки близько до соцоб’єктів”, – зазначають росіяни.
 
 
На відео, про яке йдеться, справді зображено котлован поблизу школи №55 у Херсоні. Ось тільки знято воно, схоже, ще минулої осені або взимку, адже на деревах навколо відсутнє листя. До того ж на відео немає жодного слова про якісь “артилерійські позиції”.
 
А це пізніше фото тієї самої локації від наших колег. Як бачите – на ньому будівництво “підземної школи” на наступному етапі. Об’єкт вже має залізобетонну основу, перестінки та частково стелю.
Ну і найголовніше: те, що на місці так званих “артилерійських позицій” насправді будують “підземну школу”, знає чи не кожен херсонець. Роботи тут розпочались ще восени 2024 року, коли й було створено “відеодоказ”.
 
Підрядником виступило ТОВ “Тенсенс”, договір з яким було у підсумку розірвано в липні 2025 року, оскільки виконавець не встигав закінчити роботи на об’єкті вчасно. Тож кремлівська пропаганда свідомо бреше, намагаючись видати недобудовану “підземну школу” за “артилерійські позиції” українських військових.
 
.