Вже через лічені дні починається перший день зими. Грудня цьогоріч чекає багато українців, адже саме тоді розпочнеться обіцяне підвищення зарплат та пенсій.
 
Зросте прожитковий мінімум, незабаром він становитиме 2 393 гривні, а відтак зросте мінімальна зарплата з 6000 до 6500. А ще пенсії: мінімальна, середня та максимальна. Максимальна досягне до 20 000 гривень, щоправда отримує таку суму лише 3% українців.
 
 
Передбачається й ряд інших доплат
Піднімуть й мінімальні виплати. Ті хто отримують мінімальну пенсію розміром у 1854 гривні, отримуватимуть по 1934 грн. Замість 2400 по 2600 отримають пенсіонери, які цьогоріч виходять на пенсію, і мають весь необхідний стаж і вік. Крім цього саме у грудні дорахують доплату за кожен понаднормово пропрацьований рік. А ще додаємо 400 гривень, які у жовтні нарахували тим кому за 75, і в результаті особа, яка має максимальну пенсію, та отримає ще ці дві доплати, получить 20 270 гривень. Доволі гарна сума для того, щоб достойно зустріти Новий рік та Різдво.
 
В Україні заробити на максимальну пенсію можуть не всі
Навіть при великому бажанні, заробити на максимальну пенсію не вдасться мінімум 50-60% українців. Банально всім не вистачить високоплачуваних посад. Для того, щоб ваша пенсія виглядала, як 10 мінімальних, весь робочий стаж, а це 30 або 35 років відповідно, треба отримати на посаді, де зарплата у кілька разів вища середньої по Україні. Здебільшого це судді, керівники, прокурори, директори, тобто “верхівка” тих чи інших організацій.
 
Тим кому не пощастило одразу ж після отримання диплому працевлаштуватися на високу посаду, держава пропонує заробити на хорошу пенсію іншим шляхом. Приміром, робити добровільні внески у так звані аналоги Пенсійного фонду. Подібна система може запрацювати вже через 1-2 роки.
________________________________________________________________________________

І до Польщі не треба: кому в Україні платять більше 2000 євро в місяць

В Україні найвищу заробітну плату наразі отримують інформаційні директори. Їхній місячний дохід складає понад 100 тис. грн. Не відстають у своїх заробітках і представники IT-спеціальностей, що отримують не менше 60 тис. грн в місяць.
 
.
 
У порівнянні із середнім доходом українців, що становить 14,8 тис. грн, такі високі заробітки виглядають недосяжною мрією. Однак це реальність. Представникам декількох топових професій зовсім не потрібно їхати за кордон, щоб заробляти більше 2 тис. євро в місяць.
 
Згідно з даними українських кадрових порталів, найбільший місячний дохід зараз мають такі спеціалісти:
● інформаційний директор – понад 100 тис. грн. Контролює роботу інформаційних систем компанії та є представником вищої ланки керівництва;
● програміст – орієнтовно 65 тис. грн. У великих містах заробітки таких спеціалістів сягають 80 тис. грн. Найбільше цінуються навички програмування на мові C++;
● медіабайєр – від 45 тис. грн. Займається придбанням рекламних майданчиків, а також розміщенням рекламного контенту в медіапросторі. У столиці може заробляти навіть понад 50 тис. грн;
● національний менеджер – близько 39 тис. грн. Такі спеціалісти керують філіями міжнародних компаній в окремо взятій країні, розвивають та розширюють їх представництва;
● маркетинговий директор – 37,5 тис. грн. Займається просуванням та популяризацією продукції, керує відділом маркетингу. У Києві та інших містах-мільйонниках на такій посаді можна заробити навіть більше 45 тис. грн в місяць.
 
Зазначимо, що рейтинг затребуваності спеціалістів в Україні дещо відрізняється від рейтингу зарплат. Зокрема найпопулярнішими серед працедавців зараз є спеціалісти в галузі роздрібної торгівлі. Вакансій для менеджерів з продажу на ринку зараз понад 32 тисячі.
 
 
Другою за популярністю є галузь транспорту та логістики. Спеціалістів у цій сфері шукають 24 тисячі працедавців. Замикає трійку лідерів галузь будівництва. На популярних кадрових порталах зараз близько 18 тисяч пропозицій для прорабів, мулярів, плиточників та покрівельників.