Поліція Херсонської області завершила розслідування щодо підозрюваних у викраденні та тортурах людей російського заграбника та громадянина України, який прислужував окупантам. Про це у четвер, 1 лютого, повідомила пресслужба поліції.
 
Після звільнення Херсона було встановлено, що під час окупації міста військові РФ у захопленому приміщенні обласного главку поліції, у давно покинутому ізоляторі тимчасового тримання, організували катівню.
 
 
«Сюди окупанти привозили незаконно затриманих місцевих жителів і піддавали їх катуванням. Слідчим вдалося встановити особи причетних до тортур двох злочинців – військовослужбовця РФ та громадянина України», - йдеться у повідомленні.
 
Поліцейські встановили, що в підвальних приміщеннях ГУНП під час окупації міста російські військові піддавали тортурам близько 90 громадян України, доля деяких з них досі не відома.
До тортур причетні 33-річний військовослужбовець РФ та 33-річний житель Олешок Херсонської області.
 
«Поліцейським відомо, що в червні 2022 року злочинці в обласному центрі незаконно затримали 40-річного херсонця, одягли йому на голову мішок і привезли до будівлі ГУНП у Херсонській області. Незаконно затриманого чоловіка ув'язнили в камері, непристосованій до тривалого перебування. Його утримували в антисанітарних умовах, не давали їжі та води, били, погрожували вбивством та схиляли до співпраці з окупаційною владою», - повідомляють у поліції.
Обох злочинців заочно повідомили про підозру, їм загрожує позбавлення волі від 8 до 12 років.
 
.