Командир 1 штурмового батальйону, 3 ОШБр ЗСУ Петро "Ролло" Горбатенко заявив під час інтерв'ю журналістці Наталії Мосейчук, що лави ЗСУ потрібно поповнювати молодшими військовозобов'язаними, а не 50-річними чоловіками, які мають хронічні захворювання, пише focus.ua.
За словами Горбатенка, Україні потрібна більш розширена мобілізація, під час якої в армію потрібно призивати 18–20 річних чоловіків, навіть якщо вони є студентами. Свою позицію він обґрунтовує тим, що навіть студенти мають воювати.
"З усією повагою, потрібно мобілізувати, не старих дідів. 50-річні — це не старі діди, але, коли доходить до бойових дій, усі вони схожі на старих. Вони мають багато хронічних хвороб. Потрібно мобілізувати 18-річних, 20-річних", — вважає Горбатенко.
За словами комбата, немає проблеми в тому, що вони студенти, адже навіть студенти мають воювати.
"Вони що, не вміють, не готові, не народжені для війни? Ніхто не народжений для війни. Питання в підході до підготовки", — вважає командир 1 штурмового батальйону, 3 ОШБр ЗСУ.
________________________________________________
Виплати українським військовим у листопаді: на які суми можна розраховувати
В Україні частина військових може отримувати виплати від держави в розмірі 100 тис. грн. Зокрема, йдеться про військовослужбовців ракетних військ, артилерії та протиповітряної оборони, які здійснюють вогневе ураження противника, без умови перебування в районі ведення бойових дій.
Також на отримання 100 тис. грн можуть претендувати військові, які здійснюють розмінування у районах ведення бойових дій. Про це йдеться в повідомленні Міністерства оборони України.
Бійцям, які воюють на передньому краї, виплачують також по 100 тис. грн. Це ж стосується військовослужбовців, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво), пов’язане із захистом Батьківщини, та перебувають на стаціонарному лікуванні, а також сімей полонених та зниклих безвісти.
При цьому 50 тис. грн можуть отримувати військові зі складу командування та штабів (у тому числі поза районами ведення бойових дій), які здійснюють управління частинами та підрозділами, що ведуть бойові дії.
За виконання бойових завдань з розмінування поза районами ведення бойових дій захисники можуть отримувати 30 тис. грн. Поранені військовослужбовці, які перебувають у розпорядженні понад 2 місяці та за станом здоров’я не мають змоги виконувати обов’язки військової служби за відповідними посадами, отримують додатково 20,1 тис. грн.
Які ще виплати передбачені для бійців української армії?
Інструктори навчальних центрів – від 15 тис. грн до 30 тис. грн;
строковики – 6 тис. грн;
курсанти – 2,3 тис. грн.
.