Комунальники, підприємці, волонтери Херсона титанічними зусиллями підтримують «життєвий пульс» у окупованому місті.
У будинках є світло, тепло, вода, періодично вивозять сміття, ходять два десятки тролейбусів. Попри катастрофічну нестачу пального, приватне підприємство перевізник відновило приміський рейс з залізничного вокзалу обласного центру до села Садово. Він для херсонців має справді стратегічне значення: адже вздовж берега річки Інгулець в околицях села розташовані тисячі дач містян, які забезпечують родини овочами та фруктами. Тож можливість дістатися до «фазенд» означає, що примара голоду відступає.
 
Крім того, у Херсоні відновив роботу і найбільший Центральний ринок, який не працював ще з початку бойових дій. Продуктів, щоправда, там обмаль – м’яса немає ніякого, а за молоком на розлив вишиковуються довжелезні черги. Та принаймні, доступні овочі з борщового набору, яких багато. Капусту, цибулю, бульбу чомусь усі комерсанти продають за однаковою ціною у тридцять гривень кілограм, що у півтора-два рази дорожче, ніж у довоєнному лютому. Але городяни на те не зважають. Після тритижневого «під’їдання» домашніх запасів господині кажуть: добре, хоч є що купити.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ
 
 
__________________________________________________________________________________________________________

Стало відомо, яке число українців опиниться за межею бідності внаслідок війни

Війна з Росією щодня обходиться Україні у мільйони доларів. Тож він того, як довго вона триватиме, залежить увесь економічний потенціал держави. Європейські експерти підрахували, що затяжний військовий конфлікт поверне економіку України на кілька десятків років у минуле. При цьому більшість громадян опиниться за межею бідності.
 
Дослідження Програми розвитку ООН щодо наслідків тривалої війни в Україні днями опублікував ресурс Reuters. На думку ПРООН продовження воєнних дій протягом року призведе до значного зниження рівня доходів українців. Ба більше, майже 90% громадян можуть опинитися на межі бідності або й за цією межею.
 
Зазначимо, що за світовими нормами межа бідності визначається як купівлеспроможність у межах 5,5 та 13 дол в день на одну людину. У довоєнні часи в Україні звісно були громадяни, чиї витрати не перевищували вказаної квоти. Однак їх було не більше 2% від усього населення країни.
 
.
 
Як зазначив адміністратор Програми розвитку ООН Ахім Штайнер, наразі агенство співпрацює з українським урядом щоб продумати всі можливі сценарії розвитку подій та уникнути найгіршого з них. Адже затяжна війна в змозі перекреслити всі економічні здобутки України за останні 20 років.
 
Найкращим варіантом для державної економіки є закінчення війни у найближчі два місяці. В цьому випадку отримана від міжнародних партнерів допомога допоможе перекрити основні прогалини в державному бюджеті. А в подальшому завдяки вступу до ЄС та співпраці зі світовими лідерами Україна швидко встане на ноги, відбудує інфраструктуру та відновить свої виробничі потужності.
 
Нагадаємо, що Сполучені Штати Америки днями анонсували чергову фінансову допомогу Україні в розмірі 13,6 млрд. дол. Відповідний закон вже був схвалений обома палатами парламенту США та підписаний президентом країни Джо Байденом.
/

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НА САЙТЕ ТИПИЧНЫЙ ХЕРСОН:  В Xepcoнe oткpытиe Цeнтpaльнoгo pынкa paзoчapoвaлo гopoжaн