Присутність Дніпровської річкової флотилії може змусити Україну направити додаткові сили в цей район, щоб стримувати угруповання ЗС РФ на Херсонщині.
Міністр оборони країни-агресора Росії Сергій Шойгу заявив, що у ЗС РФ сформували так звану "Дніпровську річкову флотилію". Найімовірніше, вона буде розгорнута в Херсонській області, щоб захиститися від вилазок українських військ через Дніпро і перешкодити ЗСУ розширити плацдарм на лівобережжі Херсонської області. Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни за 20 березня.
 
Про створення флотилії та бригади катерів у її складі Шойгу заявив на колегії Міноборони Росії.
Розмір і рівень оснащення річкової флотилії невідомі, але водночас у планах російського командування може бути перехід через Дніпро на правий берег, який контролює Україна, вважають аналітики ISW.
 
 
У звіті йдеться, що і російські, і українські джерела підтвердили, що окупантам вдалося провести невеликий рейд і висадитися на правому березі Херсонської області 13 березня, а Дніпровська річкова військова флотилія могла б підтримати подальші зусилля в цьому напрямку.
 
Експерти вважають малоймовірним, що наразі в окупантів є необхідний особовий склад та обладнання, які потрібні для тривалої присутності на правобережжі Херсонщини або створення реальної загрози повторної окупації значної території в Херсонській області.
 
Однак присутність нового формування в цьому районі може змусити Україну спрямувати додаткові сили та дефіцитні кошти, щоб стримувати угруповання ЗС РФ у тому районі, де воно з листопада 2022 року відносно не діяло.
 
.
 
"Через появу Дніпровської річкової флотилії українське командування може піти на складні рішення в тому, що стосується розподілу ресурсів, оскільки обмежені запаси військової техніки та артилерійські боєприпаси витрачаються ощадливо", - йдеться у звіті аналітиків.