РИА Мелитополь выяснил, насколько дорого в этом году отдохнуть от оккупации. Специальное предложение базы отдыха вас удивит.
Жить в оккупированном городе под пристальным, навязчивым вниманием рашистов и в окружении мракобесных бигбордов и красных тряпок, могут далеко не все мелитопольцы. То ли дело - Кирилловка. Ласковое солнце, чистое море и тишина...
 
Владельцы баз отдыха зазывают горожан провести теплые дни в спокойной атмосфере. Удовольствие, прямо скажем, не из дешёвых.
Одна из баз отдыха в Кирилловке предлагает для бронирования только номера класса люкс.
 
 
Двухместный люкс стоит 450 грн в сутки, трёхместный - обойдется в 600 гривен, за 4-х местные апартаменты просят 700 грн, а за двухкомнатный люкс на 5 человек придется выложить - 900 грн.
Примечательно, что в рекламном объявлении подчёркнуто, что "ціни в цьому році дуже змінені".
Вот только если открыть прайс этой же базы отдыха за прошлый год, то становится понятно, что владельцы базы откровенно лукавят, или изменили их в противоположном направлении.
 
Судите сами - до 1 июня в курортном сезоне 2021 года за двухместный люкс просили все те же 450 грн, трёхместные и пятиместные номера стоили до войны на 100 грн дешевле. И аж на 150 грн выгоднее можно было арендовать прошлым летом 4-местный люкс.
.
В том, что "военный" сезон в Кирилловке будет рентабельным, очень сомневаются  сами жители поселка.
А вот на что рассчитывают владельцы баз, выставляя такие прайсы для мелитопольцев, которые благодаря "асвабадителям" проживают последние копейки - вопрос риторический...
_____________________________________________________________________________________________________________________________

Комарі, медузи та інші істоти окуповують Генічеськ: як боротися

У Facebook-спільноті Генічеська місцева жителька підняла дискусію навколо теми комарів – чи будуть їх цьогоріч травити. Своє питання жінка адресувала владі місту. 
Допис одразу викликав ажіотаж в коментарях. Одні пропонують купляти спреї, інші згадують про ще одну літню проблему регіону – нашестя медуз. А хтось ділиться тематичними мемами.
 
Проте головна проблема регіону наразі – окупація, тож більшість місцевих зійшлись на думці, що травити цьогоріч у Генічеську будуть, в першу чергу, окупантів та зрадників. До комарів справа дійде по закінченню війни. 
 
.
 
Нашестя скоро почнеться
Насправді, вже теплішає, а це означає, що в регіоні дійсно починається сезон нашестя живності – Генічеськ щоліта потерпає від комарів, медуз та комах. 
Минулий рік не став виключенням. Навпаки, туристи, екологи і місцеві жителі зауважували, що ситуація з кожним разом погіршується. Комарів було просто купа, особливо за відсутності вітру й особливо після 20:00.
 
Море місцями перетворювалося на кисіль через кількість медуз, а пляжі були всіяні трупами морських істот. Особливо в липні-вересні. Купатися було майже неможливо. Принаймні, задоволення від такого проведення часу мало хто отримував.
 
Ось як про минулорічний відпочинок в Генічеську згадує туристка:
“Оцінити проблему з комарами нереальної швидкості, чіпкості і кусачості мені вдалося сповна – все обличчя тоді вкрилося великими і дуже болючими фурункулами. Комарів було дуже багато, вони великі і злі. Їх практично не чути, але з’їдають гірше за мошку, яка, до речі, теж лютує в цю пору року. Медуз також дуже багато, в море я навіть не ризикнула заходити”.
 
 
Більше живності – більше проблем
За словами вчених-екологів, основною причиною збільшення кількості медуз в Азовському морі є поступове збільшення солоності морської води. На це, в першу чергу, впливає зменшення кількості опадів, а отже і зменшення потоку прісної води з річок. Також відсутні природні хижаки, які могли б скоротити чисельність цього виду.
 
Колишній сільський голова Щасливциве Віктор Плохушко також зазначає, що вода Азовського моря насичена речовинами, які виділяють медузи, тому вона подразнює шкіру. Деякі люди отримували опіки та зверталися за медичною допомогою. 
Комарі за надокучливістю місцем не поступаються. Ба більше, вони не лише псують відпочинок, а й можуть переносити небезпечні захворювання – дирофіляріоз та малярію.
 
Як боролися з живністю минулі сезони
Раніше у Генічеську комарів щоранку травлили. Кажуть, допомагало це не сильно, але загальну кількість зменшити все ж вдавалося. Проте цей спосіб суперечливий і може нашкодити природі, зазначають науковці. Личинки комарів служать кормовою базою для багатьох видів риб та птахів, і якщо їх масово травити, то вони можуть лишитися без корму. 
Медуз у Генічеську також щорічно прибирали – вивозили цілими мішками, а періодично збирали трактором з причепом. Боролися з ними і працівники пляжу, і місцеві, і туристи. 
 
 
Як боротися цьогоріч
Цьогоріч, якщо найближчим часом ЗСУ не звільнять Херсонщину, темою комарів та медуз, ймовірно, опікуватись взагалі не будуть. Питання щодо того, чи боротимуться з комарами, жінка з посту адресувала владі. Одначе в Генічеську фактично панує безвладдя, а самопроголошені очільники місцевих рад більше опікуються тим, як би награбувати та кого б затримати чи викрасти. 
 
Виходить, що сподівання тільки на людей, що з власної ініціативи виводять комах, але в першу чергу – на самих себе. Вдома на вікнах мають бути москитні сітки або марля, а в аптечці – репелент та антигістамінні препарати. Одягайте закритий одяг і краще не ходіть ввечері до моря. 
Щодо подолання проблеми медуз – тут може допомогти згуртованість громади. Жителі Генічеська і в минулі роки активно допомагали збирати і вивозити морських істот. Ймовірно, що цього року покладатися треба буде в першу чергу на об’єднаність містян. Власне, як і в будь-якій іншій справі зараз. 
 
Біологічна зброя
Місцеві жителі Генічеського району за всі роки нашестя хоч якось, але пристосувались до сусідства із усілякою живністю. А от для окупантів комарі і медузи можуть стати несподіванкою. 
Не дарма генічани жартома називають комарів та медуз своєю місцевою біологічною зброєю.
_____________________________________________________________________________________________________________________________

Украину ждет жаркое лето: синоптики озвучили детальный прогноз

Согласно прогнозам синоптиков, Украину ждет жаркое и засушливое лето. Ожидается, что пляжный сезон на Азовском море начнется уже через месяц – с 15 июня.
Температура воздуха на побережье прогнозируется на уровне +25… +28 градусов. Об этом сообщает издание 34.ua.
В июле жара по всей стране прогнозируется все 31 день, температура воздуха будет достигать +30… +35 градусов. Ночью – +15… +25. Дождей в июле не ожидается.
 

 
Жаркая погода продержится до 10 августа, затем столбики термометров опустятся до отметки +20… +25 градусов.
В Киеве в июне и июле температура воздуха будет колебаться в пределах +21…+27 градусов, в августе будет жарче – столбики термометров поднимутся до +30 градусов.
 
В Харькове в июне температура будет держаться в пределах +22… +26 градусов, а в июле начнет достигать +30 и на таком уровне будет держаться в августе.
Днепр также ждет "горячее лето". На протяжении всех трех месяцев температура воздуха будет колебаться в пределах +25… +35 градусов. При этом дождей не ожидается.
Во Львове в июне будет прохладней: +19… +25 градусов. В июле и августе потеплеет – температура поднимется до +27.
.