У Херсоні та сільських районах вигрібають наслідки чергового буревію. Вигрібають у буквальному розумінні слова, бо вітер із поривами до тридцяти метрів на секунду перетворив на сміття вікна, дахи, дерева. Один з найбільш постраждалих – Білозерський район краю.
 
– По Білозерському району буревій нароби шкоди, мабуть, у кожному селі. Але найбільше збитків – у селах Музиківської та Білозерської ОТГ. З дахів п’яти шкіл позривало й розтрощило від 3 до 10 листів шиферу, ще в п’яти – від 20 до 50 шиферин. Серйозно пошкоджені дахи двох будинків культури, одного дитсадку, біля двадцяти домоволодінь – там і шибки порозбивало, а не тільки шифер. Та й дерев повалили десятки – їх довелося розтягувати з доріг, аби не заважали руху, та пиляти. Всього отримали 15 актів про наслідки стихії з семи сіл, – перераховує голова Білозерської райдержадміністрації Херсонщини Андрій Нєдєлько. –  Між тим, у резервному фонді районного бюджету – тільки 95 тисяч гривень на нинішній рік заклали. Для оплати будматеріалів цього однозначно не вистачить. Адже тільки для школи села Надеждівки , де катаклізм геть-чисто зніс дах з профнастилу, потрібно близько чотирьох мільйонів гривень.
 
 
– За нашими даними, пошкодження отримали 84 об’єкти соціальної сфери у Херсоні, Білозерському, Бериславському, Великолепетиському, Великоолександрівському, Горностаївському районах. Із сумами втрат місцеві органи самоврядування ще визначаються, але вже зараз можна сказати, що вони будуть чималі. Знадобиться допомога з резервних фондів районних та обласного бюджетів, але для цього потрібне визнання того, що сталося, надзвичайною ситуацією місцевого рівня. Готуємо відповідні документі до Держслужби з надзвичайних ситуацій України. Рішення з Києва сподіваємося отримати найближчими днями, – інформує заступник голови регіональної комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій Вадим Чабан.
 
Ще восени минулого року комісія з ТБ та НС зверталася до голів сільрад і ОТГ із нагадуванням про необхідність сформувати резервні фонди своїх скарбничок. І закласти до них гроші, як «подушку безпеки» на випадок саме таких катаклізмів, які ще були й будуть. Однак до поради дослухалися далеко не всюди. Тож в усіх резервних фондах по районах Херсонщини – близько 15 мільйонів гривень, і ще до мільйона – у резервному фонді обласної скарбнички. Очевидно, що «подушка безпеки виявилася занадто благенькою», і додаткове фінансування доведеться шукати у авральному порядку. А це втрата часу й темпів відновлювальних робіт. А в Херсоні маємо ж іще шість постраждалих через падіння гілок та шматків будівельних конструкцій, в тому числі шпиталізованих  у важкому стані 13-річну дівчинку та 68-річну пенсіонерку. Хто їм відшкодує витрати на ліки й втрату здоров’я?
 
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
 
.