За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно двох колишніх посадовиць Херсонської міськради.
Про це повідомляє пресслужба Херсонської обласної прокуратури.
Їм інкримінують привласнення, розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах, а також легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 209 КК України).
 
Слідством установлено, що під час окупації Херсона обвинувачені, користуючись службовим становищем, безпідставно нараховували собі підвищену заробітну плату та додаткові премії. В подальшому, шляхом перерахування коштів на різні рахунки фізичних осіб та зняття готівки, кожна з фігуранток легалізувала свою частину злочинно отриманого прибутку.
 
 
Таким чином, спільницям вдалось заволодіти майже 1,4 мільйонами гривень бюджетних коштів.
У серпні-вересні зловмисниці звільнилися з роботи та вирішили будувати кар’єру на підконтрольній росії території. Одна з фігуранток навіть обійняла посаду начальниці окупаційного центру зайнятості. За цим фактом їй було заочно повідомлено про підозру у колабораціонізмі (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Спеціальне досудове розслідування здійснювалось ТУ ДБР у місті Мелітополі, оперативний супровід - Херсонське управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.