У Кремлі немає планів на продовження війни у 2025 році, проте вони можуть бути скориговані за підсумками 2024 року, заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.
"Є цитата глави розвідки Кирила Буданова, і вона полягає в тому, що зараз у Кремлі немає планів на продовження (війни – ред.) у 2025 році. Можливо, 2024 року за підсумками вони можуть бути скориговані. У Кремлі бачать цифри та аналізують ситуацію. Може, 2024-го, а може, 2025-го економічна ситуація, тиск і результати санкціонованої політики значно зростуть, і низка деструктивних процесів у російській економіці вже запущена…, тому для них це небажаний сценарій», - сказав він в ефірі національного телемарафону.
Представник розвідки також підтвердив, що одним із завдань ворога є ослаблення підтримки Києва із боку Заходу.
"Так, один із важливих моментів проведення психологічно-інформаційних операцій та використання ситуації на лінії фронту в цих цілях з боку агресора – це ослаблення проукраїнської коаліції, підтримки України у світі" , - зазначив Юсов.
Представник ГУР додав, що спроби ворога донести наративи про безперспективність української боротьби проти агресора не працюють: міжнародна коаліція стійка і підтримка України триває.
______________________________________________
Путін тягне час до виборів у США - колишній посол Штатів в РФ
На думку дипломата, думку про те, що "краще підписати погану угоду, щоб надалі не довелося підписувати ще гіршу", варто відкинути.
Очільник Кремля Володимир Путін не має намірів вести переговори щодо припинення війни в Україні принаймні до виборів президента у США. Про це у п'ятницю, 15 грудня, зяавив колишній посол США у РФ Майкл Макфол під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму.
"Путін почувається дуже впевненим. Рік тому він мав дуже знервований вигляд, оскільки він програвав на полі бою. І я ніколи не бачив його таким невпевненим, як тоді", - сказав він під час форуму.
Макфол вважає, що попри те, що російська армія несе великі втрати на війні, Путіну "на це байдуже" і він й надалі буде надсилати російських солдатів "на забій".
На думку дипломата, думку про те, що "краще підписати погану угоду, щоб надалі не довелося підписувати ще гіршу", варто відкинути.
"Є певнї наївні американці, які говорять про це. Але Путін не збирається проводити жодні переговори, він вважає, що час на його боці. Принаймні до того, як новий американський президент прийде до влади", - сказав Макфол.
________________________________________
У ГУР прокоментували плани Росії "захопити кілька великих міст"
Представник розвідки Андрій Черняк зазначив, що Кремль кілька років говорив про свої плани, але так і не зміг утілити.
Російські окупанти продовжать спроби захоплення нових українських територій. Однак ворогу не вдасться втілити в життя плани взяття контролю над великими містами. Про це розказав представник ГУР Андрій Черняк у коментарі РБК-Україна, опублікованому в п'ятницю, 15 грудня.
.
Противник і до цього мав плани щодо захоплення міст України й він намагатиметься окупувати нові, якщо з'явиться така можливість.
"Втім, за нашими оцінками, у них не вистачить сил окупувати наші міста. Людський ресурс - це одне, але для окупації та утримання потрібно набагато більше, ніж мобілізовані недосвідчені військові", - наголосив представник розвідки.
Черняк нагадав, що Кремль говорив про свої грандіозні цілі кілька років, при цьому жодної з них не було досягнуто. Проте, під час спроб чогось досягти Росія продовжить жертвувати людським ресурсом.
"Так, у Москві не рахують людей, але там рахують гроші. Фінансових ресурсів на війну в них вистачить до 2025 року. А далі побачимо", - зазначив він.
______________________________________________________
Армія РФ опиниться на кордоні Польщі, Словаччини та Румунії, якщо Україна програє, — ISW
Через раптову зупинку допомоги Заходу Україна рано чи пізно не зможе стримувати російську агресію. Якщо ЗСУ зазнають поразки, російські війська просунуться до західного кордону України й розмістять нові військові бази на кордонах Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії. Про це пише «Інститут вивчення війни».
За такого сценарію розвитку подій окупаційні війська РФ боротимуться з українськими партизанами, водночас війська з передової зможуть створити загрозу НАТО.
Російське керівництво збереже розширену армію після війни та легко зможе розмістити три повні армії (18-ту загальновійськову армію і 25-ту загальновійськову армію, спеціально створювану для війни в Україні, і 8-му гвардійську загальновійськову армію) біля кордонів Польщі, Угорщини, Словаччини та Румунії.
У дивізіях у цих арміях буде по три полки в кожній, спиратися вони будуть на з'єднання, розташовані в тилу, надалі передові частини доведуть до повної чисельності приблизно в 6 механізованих дивізій (18 полків).
ЗС РФ могли б перекинути дивізії, дислоковані на східному кордоні України. Кремль домігся великих успіхів у своєму довгостроковому проєкті з контролю над білоруськими збройними силами, а захоплення України дасть змогу виконати цю мету.
На постійній основі, або в режимі ротації дивізію ВДВ (три полки) і мотострілецьку дивізію (імовірно, три полки) буде розміщено на південному заході та півночі Білорусі. Одна або відразу кілька країн НАТО будуть під загрозою механізованого наступу в короткі терміни.
Російські сухопутні війська будуть прикриті щільною мережею ППО із зенітних і протиракетних систем великої дальності С-300, С-400 і С-500 з охопленням усього фронту.
НАТО не зможе захиститися від такого нападу силами, які зараз перебувають у Європі. США доведеться перекинути велику кількість американських солдатів на східний кордон НАТО від Балтійського до Чорного моря, щоб стримати ЗС РФ.
До всього іншого, Вашингтону доведеться на постійній основі передати Європі істотну частину свого парку літаків-невидимок. Стратегія оборони НАТО передбачає, що внаслідок переваги в повітрі забезпечується захист основної частини військ від атак противника, а також наземних сил меншої чисельності та артилерії. Сполученим Штатам доведеться тримати велику кількість літаків-невидимок у Європі, щоб знищувати російські системи ППО і не давати можливості відновлювати.
Необхідність використовувати значну кількість Стелс-літаків не дасть змоги США повною мірою підтримати Тайвань у разі китайської агресії: усі тайванські сценарії значною мірою покладаються на літаки-невидимки.
Вартість цих захисних заходів буде астрономічною, після гіпотетичної поразки України настане час невизначеності, пов’язаний з дуже високим ризиком, коли сили США не будуть належно підготовлені протистояти ні Росії, ні Китаю, не кажучи вже про сценарій, коли РФ і КНР вирішать об'єднатися.