Аферисти на Херсонщині примудряються видурювати гроші навіть у хронічно хворих людей, котрим радше поспівчувати було б треба. От і 68-річному мешканцю міста Олешок зателефонувала якась невідома жінка. Представившись співробітницею Державної виконавчої служби, вона передусім запитала співбесідника, чи користувався він послугами певної Інтернет-аптеки? Пенсіонер-діабетик два роки тому справді купував там препарати, тож дав ствердну відповідь. І почув казочку: буцімто згадана аптека торгувала фальсифікованими ліками, тож суд її закрив, а покупцям зобов’язав повернути гроші. Удавана співробітниця ДВС повідомила, що у рамках виконавчого провадження городянину належить отримати тридцять тисяч гривень, але для цього потрібна дрібничка – всього лише сплатити 2,5 тисячі гривень судового збору.
 
Пенсіонер так і зробив: його не насторожило навіть те, що гроші просили переказати на банківську картку, а не на рахунок у казначействі. Та далі вимоги посипалися, наче горох з дірявого мішка. Дзвонили нібито з банку із інформацією про необхідність переказати 4,5 тисяч гривень якогось страхового внеску, потім – відсотків, потім знову страховки. І насамкінець ошелешили заявою: відшкодування не надійде, якщо його майбутній отримувач не пройде медкомісію в Києві, та не сплатить за послугу ще 17 тисяч гривень!
 
 
Лише тут чоловік із запізненням второпав, що його банально «водять за носа». Й припинив пересилати гроші шахраям, а звернувся до поліції. Та на цей час з нього вже видурили 29,2 тисячі гривень – тобто суму, співставну із розміром обіцяної, але так і не отриманої компенсації за ліки. За фактом заволодіння чужим майном (частина 1 статті 190 КК України) матеріали кримінального провадження внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Тривають слідчі дії, повідомили у відділі комунікації Головного управління Національної поліції Херсонщини.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.