Співробітники Національної поліції доставляють громадян до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), якщо вони оголошені в розшук.
Про це заявив Максим Ахрамєєв, начальник Департаменту превентивної діяльності Національної поліції, повідомляє Радіо Свобода.
Він зазначив, що поліцейські розшукують людей після внесення ТЦК даних до інформаційної системи.
 
«Таке звернення направляється до підрозділів Нацполіції, далі поліцейські вносять інформацію в єдиний облік інформаційної підсистеми Нацполіції і починають перевірку по статті 210 КУпАП», - сказав керівник департаменту НПУ.
 
 
За словами Ахрамєєва, вже у ТЦК складається постанова про адміністративне правопорушення та встановлюються обставини неприбуття за повісткою.
Якщо людина, щодо якої винесена ухвала, може довести поважні причини неприбуття, адміністративна справа закривається. В іншому випадку загрожує накладення адміністративного штрафу.
 
«Складається протокол уповноваженим офіцером ТЦК і СП, де вказується час і місце розгляду справи по суті. І коли особа прибуває, або відразу на місці, виноситься постанова. Якщо в людини немає можливості довести, що вона не з'явилася з поважних причин, то складається постанова про накладення адміністративного штрафу», - пояснив Ахрамєєв.
________________________________________________________________

Обмежено придатні чоловіки мають повторно пройти ВВК: підписано закон

Президент Володимир Зеленський підписав законопроект про повторний медичний огляд обмежених чоловіків. Про це повідомляється на сайті ВР.
Згідно з документом, чоловіки, визнані обмежено придатними до служби, мають пройти повторний медичний огляд протягом 9 місяців, оскільки в Україні було скасовано поняття "обмежено придатне" до служби у ЗСУ.
 
У законі також прописано норми забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист.
Як повідомив нардеп Ярослав Железняк, законопроект був значно доопрацьований.
Так, з'явилася можливість перебування військовослужбовців на лікуванні до 12 місяців, у тому числі за кордоном, без необхідності за чотири місяці особисто проходити військово-лікарську комісію.
Також встановлено на рівні закону грошову виплату у розмірі 15 млн грн сім'ї захисника у разі його загибелі.
________________________________________________________________

Зеленський підписав закон про зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років

Володимир Зеленський підписав закон 9281 щодо зниження граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників від 27 до 25 років. Про це повідомляється на  офіційному сайті Верховної Ради.
 
.
 
"На термінову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статті, яким до дня відправлення до військової частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 25-річного віку та не мають права на звільнення або відстрочення від призову на відстрочку ", - йдеться у документі
 
Під час військового стану призовні комісії мають провести медогляд призовників, які перебувають на військовому обліку та досягли 25-річного віку. У разі визнання придатними до військової служби, їх поставлять на військовий облік. та визнають військовозобов'язаними. Це означає, що таких хлопців можна буде мобілізувати до армії, навіть якщо вони не служили термінової служби і не мають військового досвіду.
 
Досі чоловіки, які досягли 27 років і не служили в армії і не мали військового досвіду, вважалися призовниками, а не військовозобов'язаними. Оскільки під час воєнного стану набору на термінову службу не було, їх не мобілізували. Інакше чоловіки до 27 років, які служили термінову або мали військову кафедру, також підлягали мобілізації.
Фактично ухвалення цього закону означає, що тепер під мобілізацію в Україні підпадають чоловіки віком від 25 років, а не від 27 років.