Садівський старостат – це частина Херсонської громади. До старостату входить ще селище Придніпровське. Зараз ці населені пункти зазнають значних знущань та обстрілів з боку окупантів, бо знаходяться у прибережній зоні. Тут вже давно нема світла, води…
 
До повномасштабного вторгнення Садове було затишним селом, багато херсонців будували дачі на узбережжі. А зараз тут сіра зона, де виживають люди, які відмовляються покидати власні домівки.
Через відсутність світла не працюють магазини, продукти у вигляді гуманітарної допомоги завозять волонтери або централізовано старостат.
 
 
Як розповіла секретар Херсонської міської ради Галина Лугова, до війни в Садовому проживали 1500 людей, до округу ще входить с. Придніпровське. Зараз проживає 600 людей, 75% з них віком 65+, а також 34 дитини, 72 маломобільні особи.
 
Основна проблема - відсутність енергопостачання, відповідно, й водопостачання. Це особливо проблемно зараз, у літній період, бо люди розраховували на городину, витрачали кошти, щоб мати врожай, а зараз все почне «горіти».
 
По селу дуже багато зруйнованих будинків. За приблизними підрахунками, таких понад 100, а є ще ті, де через пожежу все вигоріло у середині. Тобто наче будівля й збереглася, але такі будинки важко буде ремонтувати, бо вогонь руйнує навіть каміння та цеглу…
 
.
 
Щодня село обстрілюють. З мінометів, градів, ствольної артилерії. Окрема біда – це дрони, які скидають вибухівку прямо на подвір’я людей.
Лугова каже, що під час прийому люди звернулися з питанням щодо організації оздоровлення дітей, які зараз перебувають в цьому старостинському окрузі.
 
«Маємо гарну новину. Провели перемовини з низкою міст, які готові підтримати наших діток. Про це повідомимо докладніше трохи згодом, - розповіла пані Галина та додала, що тривають перемовини з американською компанією New Use Energy щодо забезпечення громади сонячними електростанціями та сонячними панелями. На жаль, зараз це єдиний шлях для вирішення питання енергопостачання та водопостачання для тих територій, які знаходяться під обстрілами та знеструмлені і куди не можуть виїхати бригади ремонтників.