Як вже повідомлялось, на тимчасово окупованій частині Херсонщини окупаційна влада оголосила про створення «регіонального відділення спілки письменників Росії». Відомі імена колаборантів, які ввійшли до нової фейкової структури.
 
Зокрема, 18 листопада в Генічеську, на базі дитячо-юнацького відділу публічної бібліотеки, відбулася конференція, на якій окупанти та колаборанти обговорювали створення так званого «регіонального відділення спілки письменників Росії в Херсонської області». Про це повідомляє телеграм-канал фейкового «міністерства культури Херсонської області», яке й виступило ініціатором створення «спілки».
 
 
Нагадаємо, що «міністром культури» в структурі окупаційної влади Херсонщини є херсонський колаборант – колишній учитель музики Олександр Кузьменко, який допомагав окупантам розкрадати музеї в Херсоні. 
У збіговиську «письменників» взяла участь ще одна відома колаборантка з Херсона – Тетяна Кузьміч, яка є «заступником губернатора Херсонської області».​
 
На так званій конференції прихильники рашизму вирішили створити «опікунську раду», яка займатиметься проведенням літературних фестивалів, допомагатиме брати участь у заходах по всій Росії та створюватиме «комфортні умови для письменників Херсонщини».
 
​Пропагандистські ресурси повідомляють, що «очолила» новостворену «спілку» «поетеса Олена Шелестенко, яка ще за України активно розвивала російську літературу». Як повідомляла «Гривна», у серпні цього року прокуратура Херсонської області скерувала до суду обвинувальний акт щодо Шелестенко. Їй інкримінують колабораційну діяльність та виправдовування, визнання правомірною збройну агресію РФ про України.​
 
.
 
Крім того, завдяки цьому збіговиську колаборантів, стало відоме ім’я ще одного зрадника з-поміж видатних людей Херсонщини. Як повідомив «мінкульт», до складу новоствореної «опікунської ради генічеських письменників» затвердили Віталія Піхулю.
 
Це досить відома в Генічеську людина – краєзнавець, художник, письменник і навіть почесний громадянин міста. А ще свого часу він був директором Генічеського медичного училища. У 1995 році Піхуля написав книгу «Генічеськ і генічани» – про історію міста та генічеського краю за останні 150-200 років. Пізніше він декілька разів перевидавав її, доповнюючи новими розділами.