ТЦК взяли "на озброєння" поліційний план "СИРЕНА", який вводиться виключно для затримання злочинців.
Про це на своєму ТГ-каналі повідомив адвокат Роман Сімутін.
Адвокат зазначає, що фактично це облава, але називається операція чи оперативний план. Тільки в цьому випадку ТЦК ловлять не конкретних злочинців, а випадкових чоловіків.
 
"Звісно, статтею 65 Конституції України закріплений конституційний обов’язок кожного громадянина захищати Вітчизну. І розшук потрібен, але для конкретних справжніх ухилянтів, а не для пошуку першого-ліпшого чоловіка, який трапиться. Обов’язок державних органів і посадовців – дотримуватися закону і діяти виключно в законний спосіб. Крапка", - пояснює він.
 
 
Сімутін зазначає, що якщо ТЦК вас незаконно затримує, то головне нічого не підписувати і вимагати прибуття адвоката.
 
За його словами, ТЦК придумали нову хитрість, яка полягає у тому, що на місці, після вашої доставки, начальник ТЦК виносить постанову про порушення законодавства про військовий обов’язок ст. 210 КУпАП без одинички (ст. 210-1 КУпАП), накладає штраф, а ви в цій постанові розписуєтеся. Після цього, одні пускають все на самоплин – мовляв, якось вирішиться, а інші просто примудряються швидко сплатити штраф.
 
"Обидва сценарії наглухо закривають двері для можливості виграти справу. Поясню чому. Розписавшись у постанові та не оскарживши її, ви фактично визнаєте, що були в ТЦК добровільно і примус не застосовувався. Суд дослівно скаже: а чому ви не скористалися своїм законним правом на оскарження даної постанови, значить – погодилися? І визнає постанову як ще один належний та допустимий доказ, ніякі доводи не допоможуть", - пояснює адвокат.
 
.
 
І на останок, він радить оскаржувати постанову, а потім думати, що робити далі, бо строк на оскарження складає лише 10 днів.
___________________________________________________________

ТЦК відправити на фронт: штурмовик жорстко висловився про те, як відбувається мобілізація

В Україні знизилася мотивація громадян йти в армію. Причиною цього є незадовільна робота співробітників ТЦК і СП, які роздавали повістки на вулиці всім підряд. Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповів солдат-штурмовик 3 роти 8 батальйону 10 ОГШБ "Едельвейс" Олександр Міненко.
 
"Зараз яка мотивація? Ви ж бачите, як діє військкомат. Хто захоче йти в ту армію, коли військкомат тебе б'є, закидає ... Я не знаю, яка потрібна мотивація, але не така, що палицями заженуть. Так, хлопців треба міняти, але так, як зараз відбувається ця мотивація, то мені здається, це буде дуже нескоро", - сказав Міненко.
 
Він додав, що відправляти на фронт потрібно самих співробітників ТЦК, адже у них вже є необхідні знання, вміння і підготовка.
 
 
"Батальйон ТЦК можна скласти за два тижні і це буде дуже відмінний батальйон. Чого вони йшли в армію? Просто, щоб штани там протирати. У них є соцпакети, то нехай йдуть. Навіщо вони ловлять когось, щоб замість себе когось відправити. Навіщо робити цю мобілізацію? Потрібен ТЦК, мені здається, це простіше простого зібрати його і це буде дуже ефективно. Вони військові, вони стріляні, вони їздили на навчання, щось робили весь цей час", - додав військовий.
____________________________________________________

У поліції виступили проти ідеї роздачі повісток правоохоронцями

У поліції вважають, що правоохоронці не повинні бути залучені до роздачі повісток військовозобов'язаним, оскільки вони мають свій функціонал роботи.
Про це заявив голова Нацполіції Іван Вигівський в інтерв'ю "Українським новинам".
 
"У нас дуже багато свого функціоналу, і ми вважаємо, що кожен повинен займатися своєю роботою. Ми і так підхоплюємо різноманітні моменти. Чому? Бо поліція найбільший правоохоронний орган, тому ми і підставляємо плече іншим правоохоронним структурам, і якщо ми цього не будемо робити, то деякі важливі напрямки роботи просто впадуть", - зазначив він.
Вигівський пояснив, що поліція займається документуванням кримінальних правопорушень серед представників ТЦК і СП. Тому, на його думку, нелогічно залучати правоохоронців до роздачі повісток.
 
"Виходить, що ми будемо з одного боку документувати, а з іншого ще й повістки роздавати? Тому, я вважаю, що в нас достатньо роботи. Ми й так максимально допомагаємо стосовно мобілізації, встановлюємо місця знаходження ухилянтів", - додав він.
Також Вигівський відреагував на заклики щодо відправки поліцейських фронт.
 
 
"Дуже важливе питання, насправді. Я його і сам хотів підняти, тому що деякі громадяни, державні службовці, посадовці кажуть, в Національній поліції є 250 тисяч поліцейських, і пропонують 100 тисяч відправити на фронт. Дивно, коли про це заявляють не "диванні експерти", а люди, які працюють в державній системі і не знають елементарних цифр, хоча можна звернутися до нас, і ми надамо штатну чисельність Національної поліції", - сказав він.
 
Вигівський повідомив, що в штаті є 120 тисяч поліцейських. При тому, що гранична штатна чисельність була затверджена Кабміном.
 
"Фактично у нас на сьогодні близько 100 тисяч діючих поліцейських, тобто тих, хто в погонах. З них 20 тисяч жінок, 80 тисяч чоловіків. Кожного дня з них заступає на службу близько 20 тисяч в наряд. Це одна зміна. Також близько 15 тисяч слідчих і дізнавачів, 20 тисяч оперативників і тисячі людей, які воюють на фронті, зокрема, підрозділ "Лють"", - додав він.
Голова Нацполіції вважає, що правоохоронці вже максимально задіяні у складі Сил безпеки і оборони, а також дбають про внутрішній фронт та безпеку всередині країни.