У Верховній Раді ініціювали черговий етап дискусії щодо відмови від святкування 8 березня. Група депутатів зареєструвала проект постанови №15052, яким пропонується заснувати нове державне свято - День української жінки.
Документ вже передано на розгляд керівництва парламенту.
У тексті постанови пропонують відзначати свято 25 лютого. При цьому парламент повертається до цього питання не вперше.
Ще у 2023 році законодавці розглядали законопроект №9009. Тоді пропонувалося внести зміни до Кодексу законів про працю та встановити День української жінки 25 лютого - у день народження поетеси Лесі Українки.
"Йдеться про створення альтернативи традиції, яка сформувалася в радянський період", - пояснюють автори ініціативи логіку змін.
Вибір дати 25 лютого аргументували тим, що Леся Українка, якій цього року виповнюється 155 років від дня народження, залишається для українців символом сили та внутрішньої свободи.
Варто зазначити, що, незважаючи на відсутність законодавчого рішення, частина суспільства вже почала неофіційно відзначати свято саме в цю дату. Водночас дискусія в суспільстві триває, оскільки для багатьох громадян 8 березня залишається важливим днем боротьби за рівні права, а не пережитком радянської епохи. Остаточне рішення тепер за депутатським корпусом.
