Пенсіонер з Херсона Юрій Ложкін у 2022 році в російській соцмережі «Одноклассники» поширював проросійські повідомлення. За це Херсонський міський суд 17 травня визнав його винним у незаконному поширенні матеріалів, які виправдовують збройну агресію РФ проти України і глорифікують російських агресорів. Вирок – 5 років позбавлення волі зі звільненням від покарання з випробувальним терміном у 3 роки.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду.
 
Суд встановив, що пенсіонер з Херсона Ложкін Юрій Михайлович влітку і восени 2022 року на своїй особистій сторінці в російській соцмережі «Однокласники» поширював інформацію, яка глорифікує і виправдовує російських окупантів.
 
 
Також Ложкін ставив вподобайки проросійським повідомленням у різних групах у соцмережі. «Тим самим він умисно поширював їх, шляхом розміщення у стрічці – публічній дошці оголошень, вільно доступній необмеженому колу користувачів», – йдеться у вироку суду.
 
Дії Юрія Ложкіна суд кваліфікував за ч. 2 і ч. 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України. Сам обвинувачений свою вину визнав у повному обсязі і розкаявся.
Вирок – 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробувальним терміном у 3 роки.
 
Також Юрій Ложкін має сплатити майже 3 тисячі гривень за проведення судової експертизи.
Вирок ще не набрав законної сили.
Юрію Ложкіну 72 роки. Він – уродженець м. Бєлогорськ Амурської області РФ.
 
.