З Великої Лепетихи Каховського району на окупованій Херсонщині втекли колаборанти, які займались видачею російських паспортів і «матеріальної допомоги». А в прибережних населених пунктах сусідньої Верхньорогачицької громади загарбники попереджають про початок примусової евакуації і забороняють людям виходити на вулицю. Також росіяни прибрали значну частину зброї з узбережжя Каховського водосховища, бо через підтоплення їхні окопи опинилися у воді.
 
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на мешканців тимчасово окупованих громад.
Вони розповіли, що в п’ятницю, 5 травня, без попередження закрився російський паспортний стіл у смт Велика Лепетиха Каховського району.
 
 
«Ще в четвер там стояли величезні черги, бо окупанти налякали всіх власників українських паспортів депортаціями і віджиманням майна. Але несподівано ті, хто працював у «паспортному столі» кудись втекли, зараз там нікого немає. Ми сподіваємося, що вони вже й не повернуться», – розповіли ЦЖР мешканці Великої Лепетихи.
 
За їхніми словами, також втекли працівники, які займалися оформленням і видачею так званої матеріальної допомоги, зокрема, на дітей. Ці виплати припинились тут ще два місяці тому, а коли вони поновляться, ніхто не знає. Людям пояснюють, що керівництво соцслужби «пішло у відпустку» і радять почекати, коли вони повернуться на роботу.
 
Водночас у Первомаївському старостаті сусідньої Верхньорогачицької громади, яка межує з Запорізькою областю окупанти попереджають про початок примусової евакуації всіх людей. 6 травня вранці росіяни наказали всім не виходити без зайвої потреби на вулиці і сидіти вдома. 
 
.
 
Мешканці прибережних населених пунктів Великолепетиської і Верхньорогачицької громад також розповіли, що через різке підвищення рівня води в Каховському водосховищі і підтоплення узбережжя у росіян залило водою їхні окопи на «першій лінії оборони». Окупанти були змушені поприбирати значну частину зброї з узбережжя, і останнім часом якісь налякані. Самі ж місцеві впевнені, що за заявами про початок примусової евакуації може стояти бажання росіян пограбувати ще не розграбовані ними будинки в навколишніх селах.