У коментарі Bihus.Info мер Херсона Ігор Колихаєв пояснив, що це зроблено для того, аби зрозуміти, чи є будинки, які можна не готувати до наступного опалювального сезону, не подавати воду та чи всім вистачає бомбосховищ на випадок контрнаступу ВСУ
Редакція Bihus.Info отримала копію доручення міського голови Херсона Ігоря Колихаєва від 1 червня 2022 р. У ньому мер доручив головам райрад і головам ОСББ до 3 червня надати в табличках дані про адреси будинків та кількість мешканців і голів ОСББ, що виїхали за межі окупованої області, в розрізі під’їздів. У подальшому мер ставить завдання надавати такі дані щотижня.
.
Зазначимо, що в документі немає доручення надавати більш детальну інформацію з переліком квартир чи прізвищ містян, які виїхали через окупацію.
 
Разом з тим у місті ширяться чутки про те, що окупанти збирають дані про житло, з якого виїхали херсонці, для розселення російських загарбників. Таку інформацію оприлюднювали, зокрема, в Головному управлінні розвідки Міноборони у травні.
 
 
Редакція Bihus.Info поспілкувалася з Ігорем Колихаєвим з приводу цього доручення. Мер пояснив, що розпорядження “пов’язане з тими підготовчими роботами, які потрібно виконувати, щоб підготуватися до опалювального сезону”. 
 
“Ми розуміємо, що в нас бюджет урізаний, і ми мусимо чітко розуміти, скільки у будинках перебуває людей, — зазначив Ігор Колихаєв. — Якщо в будинку умовно перебуває одна людина, і ми не бачимо можливості подачі туди тепла, тоді ми будемо розглядати можливість переселити людей на момент опалювального сезону. Те ж стосується і води. Нам потрібно налагодити дисципліну, тому що через брак коштів ми не можемо вести ремонтні роботи”. 
 
Мер також  пояснив, що паралельно з цим збирають дані про стан бомбосховищ і підвальних приміщень, щоб порахувати, чи відповідають вони кількості містян, які лишились у Херсоні, та надавати мешканцям коректні інструкції щодо них на випадок контрнаступу ВСУ або повітряних тривог. Питання про фотофіксацію стану бомбосховищ також зазначене у дорученні від 1 червня.
 
.
 
Нагадаємо, Ігор Колихаєв залишився в окупованому місті, продовжує керувати Херсоном уже не з мерії і попри призначення окупантами гауляйтера — Олександра Кобеця 
______________________________________________________________________________________________________________________

Під нові санкції ЄС потрапили колаборанти з Херсонщини й Мелітополя

Європейський Союз схвалив 6 пакет санкцій проти Росії, в рамках якого запровадив персональні обмеження. Нові санкції ЄС торкнулися колаборантів з Херсонщини й Мелітополя.
 
У санкційному списку 5 колаборантів
До санкційного списку Європейського Союзу потрапив гауляйтер Херсонщини Володимир Сальдо. Наприкінці квітня окупанти захопили Херсонську міську раду та будівлю обласної адміністрації, де й представили так званого "керівника" Херсонщини Володимира Сальдо.
 
Також під обмеження потрапив росіянин Кирило Стремоусов, який називає себе "заступником" так званого незаконного "голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області".
Серед інших колаборантів із Херсону, які потрапили під санкції ЄС, також Сергій Черевко й Тетяна Кузьмич. Окрім того, ЄС запровадив санкції щодо російської ставлениці у Мелітополі Галини Данильченко.
 
 
Новий пакет санкцій ЄС проти Росії
Європейський Союз 3 червня остаточно затвердив 6 пакет санкції проти Росії. Країнам ЄС знадобився майже цілий місяць, щоб досягти згодити щодо санкцій, адже Єврокомісія ще на початку травня представила проєкт обмежень проти Росії.
 
Відомо, що розширення санкцій блокувала Угорщина, яка була проти ухвалення нафтового ембарго. У підсумку країни ЄС ухвалили санкції які передбачають ембарго на російську нафту, яку транспортують морем, відключення від SWIFT "Сбербанка", припинення трансляції пропагандистських каналів та персональні санкції.
 
Під персональними санкціями опинилася родина прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова, коханка Путіна, російські військовослужбовці, які керували підрозділами під час бойових дій на території України, та інші.
.