«Слідство.інфо» оприлюднило матеріал «Життя і смерть у Кринках» — це історії про тих, хто воював у Кринках, хто вижив, хто загинув, човнярів, медиків.
Василь провів у Кринках 72 дні, зустрів там день народження і Новий рік. Юрій провів у Кринках 25 днів, але в 2023-му він одружився, і дружина змусила його повернутися на перший спільний 2024-ий Новий рік додому. Стас отримав у Кринках поранення і під час реабілітації освідчився своїй дівчині та заручився. Потім він знову відправився у Кринки, і знову. Втретє він звідти не повернувся.
Сили оборони кажуть, що продовжують оборону в районі цього населеного пункту на лівому березі Дніпра. Бої зараз йдуть за острови посеред річки. Але українських військових у самих Кринках вже немає.
Військові зазначають, що було складно з логістикою, складно забирати вбитих, а також була ускладнена евакуація поранених.
«У нас був випадок, ми не змогли у тому місці знайти довгу палицю, щоб накласти шину на два суглоби. Цю людину вдалось доставити до пункту завантаження, розвантаження на лівому березі, але під час евакуації по цій точці прилетів КАБ і ця людина загинула, а разом з нею загинула і група евакуації, і ще багато поранених. Таких випадків було багато, коли ти робиш все, що у твоїх силах, щоб людина вижила, але під час евакуації ставалось багато неприємних речей», - каже Юрій, начмед 505 окремого батальйону морської піхоти.
За словами начмеда 505 окремого батальйону морської піхоти, кожна евакуація пораненого — це була гра зі смертю, найдовша евакуація пораненого була 2,5 - 3 тижні.
.
Якою була і чого коштувала морпіхам і приданим бригадам ТРО ця операція довжиною у 9 місяців з висадкою на лівому березі — у матеріалі Насті Станко та Тараса Федоренка.