Вже до Нового року Збройні сили України можуть дійти до Токмака в Запорізькій області, при цьому не виключено, що російські окупанти покинуть Бахмут в Донецькій області, заявив полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан.
Як підкреслив він у коментарі ТСН.uа, ЗСУ будуть "працювати" у напрямку Токмака, а також у бік Бахмута з південного напрямку
 
"Постараємося видавити росіян. І лівий берег Дніпра. Там не впливатиме погода зовсім ніяк. Можна буде в будь-який момент форсувати Дніпро в залежності від ситуації, яка буде на лівому березі. І теж просуватися. Цього року, швидше за все, ми дійдемо, все залежить від сил і засобів", — припустив експерт.
Він вважає, що в разі надання Україні західними партнерами ракет М26 для HIMARS дальністю 30 кілометрів, до Нового року ЗСУ можуть дійти під Токмак.
 
 
"Принаймні, перетнути залізницю і взяти під контроль сухопутний перешийок. Якщо ракет не дадуть, просування буде в основному по флангах, щоб зрізати російські оборонні укріплення. Щоб вони нас не видавили в районі Роботиного. Це Запорізький напрямок", - не виключає військовий аналітик.
 
Разом з тим він упевнений в тому, що при русі українських військових до Бахмута з півдня, до кінця року ЗСУ "розберуться" з містом.
"Принаймні, створимо такі умови, що росіянам там буде неможливо перебувати довгий час, самі підуть. Ну і лівий берег Дніпра. Можливе форсування Дніпра і створення певних плацдармів на Лівому березі, щоб не дати можливості росіянам обстрілювати армійською артилерією Херсон. Це те, що ми можемо в цьому році зробити", — додав Світан.