Державна податкова служба надаватиме дані для електронного реєстру військовозобов'язаних "Оберіг". Це пов'язано із новими вимогами, які набули чинності 18 жовтня. Стало відомо, про яку інформацію про військовозобов'язаних чоловіків йдеться.
 
Дані Державного реєстру фізичних осіб мають надати військовослужбовцям протягом 90 днів. У ТЦК з'явилася можливість надсилати податківцям запити, а вони повинні надавати відомості про ●  військовозобов'язаних українців:
●   прізвище, ім'я, по батькові;
●   індивідуальний податковий номер;
●   номер паспорта;
●   дату прийому на роботу (за наявності);
●   дату звільнення (за наявності).
 
 
Нагадаємо, що реєстр "Оберіг" вже почав працювати в Україні. Він заповнений більш як на 90%. У ньому міститься інформація про всіх чоловіків, які придатні до служби в армії - персональні та службові дані військовозобов'язаних, призовників та резервістів, а також дані про необхідність у комплектуванні особовим складом ЗСУ та інших військових формувань.
 
Міністерству оборони передаватимуть відомості про громадян 17-60 років, які містяться у наступних державних реєстрах:
●   МВС;
●   МОЗ;
●   Міністерства юстиції;
●   Центральній виборчій комісії (ЦВК);
Держміграційній службі та інших відомствах.
 
Введення "Оберегу" дозволить Міноборони отримати доступ практично до всіх персональних даних. Серед них – місце проживання, робота, контактні дані (телефони та електронні пошти), виїзд за кордон та інші. Загалом йдеться про 33 пункти.
_________________________________________________________

Українки вимагають демобілізації їхніх чоловіків, які вже давно на фронті

В Україні може відбутись масштабна демобілізація військовослужбовців. Йдеться про тих, які відслужили на фронті вже по півтора року і більше. Українці підписали петицію щодо демобілізації військових, які вже воюють понад 18 місяців. На підтримку цієї петиції в багатьох містах України відбулися мітинги.
Про це звітують і з заходу, і з центру, і навіть зі сходу. Люди (в основному жінки) вийшли під однаковими гаслами та з однаковими вимогами, розповідає pravda.
 
.
 
Їхні чоловіки та сини вже по півтора року, а дехто й більше, воюють на фронті. Українські військові демонструють чудеса мужності і звитяги, але ж ресурс організму не безлімітний. Отже, людям потрібен перепочинок – якісний і тривалий. Не тиждень-два в тилу, а щонайменше півроку. І поки чоловіки там воюють з останніх сил, їхні жінки по всій Україні вийшли на мітинги.
 
Вони вимагають негайно провести в армії масову демобілізацію військових, які відслужили понад півтора року, а на їхнє місце призвати новобранців із числа недавно мобілізованих.
"Настав час інших!", "За перемогу відповідальні всі!", "Військові теж мають сімʼї", "На одних плечах війну не виграти", "Демобілізацію військовим" – такі гасла учасниці пікетів скандували і тримали в руках.
 
Багато жінок прийшли на мітинг із дітьми, аби підкреслити, що їхні діти вже майже два роки не бачать батька.
Жіночі пікети пройшли у столиці, а також у Тернополі, Львові, Запоріжжі, Кривому Розі, Кропивницькому, Хмельницькому, Дніпрі, Івано-Франківську, Чернівцях.
_________________________________________________________

Адвокат назвав граничний вік чоловіків для мобілізації: він залежить від категорії військовозобов'язаних

В Україні обговорюється можливість зміни вікових критеріїв для чоловіків, які підлягають мобілізації. Юрист Ростислав Кравець пояснив, до якого віку громадян можуть призивати до армії зараз.
Адвокат зазначив, що запас військовозобов'язаних ділять на першу та другу категорії. До першої належать особи, які пройшли військову службу та здобули військово-облікову спеціальність. До другої належать українці, які не служили або не здобули військово-облікової спеціальності.
 
 
Військовозобов'язані в запасі з військовими званнями рядового, сержантського та старшинського складу діляться на розряди за віком: до 35 і до 60 років. Офіцери у запасі поділяють на:
●   молодший офіцерський склад – до 45 років;
●   старший офіцерський склад: майор (капітан 3 рангу), підполковник – капітан 2 рангу) – до 50 років; полковник (капітан 1 рангу) - до 55 років;
●   вищий офіцерський склад – до 60 років.
 
До другого розряду відносять:
●   молодший та старший офіцерський склад віком до 60 років;
●   вищий офіцерський склад – до 65 років.
 
Вказано, що граничний вік перебування у запасі другого розряду є граничним віком перебування у запасі ЗСУ та інших військових формувань. Таким чином, чоловіки після 60 років не підлягають мобілізації – їх виключають із військового обліку. Однак такі громадяни можуть поповнити армійські лави та захищати Батьківщину за власним бажанням, ставши добровольцями.