Українська влада взяла зобов'язання інвестувати в економіку США 3 млрд доларів, тоді як підтримки потребують вітчизняні виробники. Про це заявив лідер «Нашого краю» на Чернігівщині Борис Приходько. .
.
«Україна, фактично, підписала меморандум про інвестування в американську економіку трьох мільярдів доларів. Причому із відсотками, адже банк має отримати прибуток. І вихваляння урядовців цим контрактом наразі виглядають досить дивними. Бо переможним було б, приміром, отримання грошового кредиту на розвиток української економіки. Зокрема тих секторів, які перераховані у меморандумі», — заявив Борис Приходько.
.
За словами Бориса Приходько також викликає певні побоювання те, що досі відсутній у публічному доступі протокол меморандуму. Він би показав повний перелік товарів та послуг, що збирається придбати Україна.
.
«Протокол міг би показати, наскільки виправданий цей меморандум. Адже деякі статті та заяви наштовхують на думку, що українська делегація просто підписала «те, що дали підписати», а не відстоювала державні інтереси. Наприклад, як можна погоджуватись на модернізацію та постачання нових локомотивів General Electric на суму 150 млн доларів? У нас нема власних заводів? Їм не потрібні замовлення?», – зазначив він.
.
Лідер «Нашого краю» на Чернігівщині нагадав і про негативний торговельний баланс України с США. Угода лише поглиблює від’ємність балансу.
.
"На даний час Україна і так має негативний торговельний баланс зі Штатами — в 2020 році країна імпортувала із США на $1,9 млрд більше, ніж експортувала (імпорт – $2,9 млрд, експорт – $1 млрд). Тепер ми «посилюємо» імпортну частину ще на $3 млрд. І це не межа, бо Ексімбанк не має обмежень стосовно можливостей укладення угод про фінансування, що дозволяє у майбутньому розглянути питання про фінансування на суму, яка перевищує сукупну суму в 3 млрд доларів", — додав Борис Приходько.
.
«Наш край» наполягає на необхідності підтримки вітчизняної економіки та стимулюванні експорту власної продукції. Влада має зосередити зусилля на розвиткові власної індустрії, а не створювати робочі місця для й так більш заможного партнера.
Нагадаємо, Мінекономіки України підписало з Ексімбанком США меморандум про взаєморозуміння. Згідно документу, Україна зобов’язалась придбати у Америки товарів та послуг на $3 млрд.

.