Укренерго склало графіки відключень електроенергії на осінь та зиму, але це не означає, що вони будуть введені в дію. На сьогоднішній день енергії, що виробляється українськими електростанціями, достатньо для забезпечення всіх споживачів, а отже запланованих відключень не очікується.
 
У Міненерго запевнили, що підстав для хвилювань у громадян немає. Обмежень на електропостачання та застосування лімітів поки що не передбачається в жодній з областей країни. Безумовно, все залежатиме від ситуації з обстрілами та в нашій енергосистемі.
У Міненерго зазначили, що відключення можливі також у разі технологічних порушень або несприятливих погодних умов.
Українці мають розуміти, що якщо зникло світло, це не означає, що почали застосовувати графіки відключень. Причина може мати технічний характер. Адже навіть у довоєнні часи електроенергія іноді могла пропадати. І причиною цього були не обстріли.
 
 
У мережі почали з'являтися графіки відключень для Київської, Одеської, Дніпропетровської областей, а також Києва. Це спричинило паніку серед громадян, що світло почнуть відключати вже у жовтні. Саме тому в Міненерго і виступили із заявою, щоб уникнути чуток та домислів. Громадян просять бути уважними до всіх оголошень і користуватися тільки офіційною та достовірною інформацією.
Графіки відключень розміщені на сайтах ДПЕК цілий рік. Однак якщо відключення дійсно почнуть застосовувати, про це споживачів додатково сповістять.
______________________________________

Разом із новими лічильниками українцям встановили обмеження на використання електроенергії

Багатьом українцям вже встановили зонні прилади обліку електроенергії. Як з'ясувалось, у нових лічильниках налаштована функція вимкнення електроенергії. За умови перевищення потужності споживачеві можуть автоматично вимкнути електрику.
Про це стало відомо із публікації компанії Прикарпаттяобленерго, яку вона оприлюднила на своїй сторінці у Facebook.
 
Як з'ясувалося, вже немало українців встановили у себе зонні прилади обліку електроенергії. Завдяки встановленню таких лічильників громадяни мають змогу користуватися вночі дешевшою електроенергією, і таким чином не тільки заощаджувати свої гроші, а ще й зменшувати навантаження на енергосистему у пікові години.
Однак при встановленні лічильника у договорі між ним та постачальником електроенергії фіксується договірна потужність, яку має право використовувати споживач.
 
"При укладанні договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, фіксується договірна потужність. Якщо споживач використовує електроенергію в рамках дозволеної потужності, жодних обмежень до нього застосовувати не будуть", - йдеться у повідомленні прес-служби обленерго.
 
.
 
Якщо ж він перевищить цю потужність, постачальник може вимкнути йому електроенергію, користуючись функцією, яка встановлена в лічильнику. Адже перевищення договірної потужності знижує якість електроенергії для інших споживачів. Отже, якщо споживач недооцінив своє споживання і потребує більшої потужності, то йому доведеться змінити умови договору.
 
"Якщо власнику договору недостатньо потужності, заявку на її збільшення йому слід подати в Центр обслуговування клієнтів", - попередили енергетики.