Справжня, якщо можна так сказати, епідемія суїцидів спостерігається нині у Генічеській громаді. З початку року, каже завідувач Генічеської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги і медицини катастроф Валерій Дронов, звести рахунки з життям намагалися вже четверо людей. Щоправда, трьом з них медики таки завадили це зробити.
 
Спершу петлю на шию накинув 30-річний мешканець села Новий Труд. Йому допомогти не встигли. За кілька днів дружина покійного порізала собі вени. Ще одна мешканка Генічеська випила цілий флакон психотропних речовин, а генічанин, намагаючись піти з життя, змішав алкоголь і наркотики.
 
 
А ще, за словами Валерія Івановича, у громаді побільшало гострих респіраторних захворювань серед дорослих. Усі випадки медики розглядають як потенційний коронавірус. Хворих з пневмоніями «швидкі» госпіталізують ледве не щодня. На жаль, по допомогу такі пацієнти звертаються лише тоді, коли починають задихатися, до того «лікуючись» вдома. Швидкі ж тести підтверджують COVID-19.
 
«Знаходимося на порозі нової хвилі, яку зупинити навряд чи зможемо, — розповідає завідувач. — Розслабилися люди. Більшість навіть маски перестали носити».
Тих, хто досі цього не зробив, Валерій Дронов закликає вакцинуватися. Сам він днями вже вколов бустерну дозу. По третьому разу вакцинуються нині й співробітники станції.
«Ковідну» тисячу, говорить співрозмовник, ще не отримав, бо не має смартфона. Після того, коли в уряді розроблять механізм виплати таким українцям, збирається витратити тисячу на ліки. У родині, каже, на них йде багато грошей.
Андрій БЕЙНИК.