Про різноманітні шахрайські схеми вже давно всім відомо. Злочинці якимось чином дізнаються про дані банківських карток та крадуть у людей всі гроші. Нерідко крадуть ті гроші, які є кредитним лімітом, тож в результаті жертва автоматично стає ще й боржником.
 
Однак у повний ступор можна впасти, якщо гроші з картки зникають цілком законно. За послуги, які однозначно прописані десь найдрібнішим шрифтом. Подібне трапилося з клієнтом Ощадбанку, у якого банк зняв понад 700 грн, і звісно ж не збирається їх повертати.
 
 
Клієнт банку поділився своєю ситуацією в соціальних мережах
Про даний інцидент стало відомо, коли клієнт Ощадбанку вирішив висвітлити його на загал. Виявляється, чоловік віддав свою картку мамі, щоб жінка могла розраховуватися в магазині безготівково. Попередньо на балансі була 1000 гривень і все б нічого, якби через кілька місяців, чоловік не перевірив випадково баланс помітивши що з рахунку було списано 700 грн. Карткою мама не користувалася і не розраховувалася, тож чоловік запідозрив шахрайські схеми.
 
Зателефонувавши у Ощадбанк, він вияснив, що гроші списались самим банком за обслуговування неактивного рахунку. Мовляв карткою ніхто не користувався більше року, а за таких умов з картки списуватимуться щомісяця по 100 грн, аж поки баланс не стане нульовим. В мінус при цьому клієнт не піде.
 
Щоб такого не трапилося потрібно принаймні раз у рік здійснювати транзакцію
Менеджер гарячої лінії пояснила чоловіку, щоб не було цієї комісії потрібно хоч раз у рік поповнити мобільний з картки, чи розрахуватися нею у магазині. Що ж до цих 700 грн. то списані вони були законно і повернути їх неможливо. Чоловік вирішив, що його досвід може бути корисним іншим, тому якщо маєте неактивні рахунки в Ощадбанку переконайтесь, що за їх утримання банк не списує ваші кошти.
______________________________________________________________________________________________

Українцям приходять небезпечні SMS: сценарій завжди один

В останні дні українці масово отримують повідомлення із проханням надати дані своєї картки для перерахування виплати за вакцинацію. Хто розсилає ці повідомлення та чому на них не варто реагувати?
 
.
 
Універсальний сценарій шахраїв
Авторами таких послань є, звісно ж, шахраї. Схема афери стара як світ. Користувач отримує СМС із пропозицією забрати призначені йому гроші. Для цього потрібно лише перейти за посиланням, вказаним в тому ж повідомлені, й заповнити дані своєї карти. Та як тільки користувач виконає інструкції шахраїв, усі гроші з його рахунку «чарівним способом» зникнуть.
 
Такий сценарій обману зловмисники використовують вже не перший рік. Змінюється лише легенда, яку розповідають аферисти наївним абонентам. До прикладу, минулого року українці отримували аналогічні повідомлення з пропозицією отримати свої карантинні виплати в розмірі 8 тис. грн. Ще раніше людям пропонували надбавки до пенсії, 13-ту зарплату, чи будь-які інші виплати, які їм нібито призначено.
 
Цього ж разу шахраї вміло скористалися обіцянкою президента про виплату 1 тис. грн всім вакцинованим. Оскільки Володимир Зеленський не пояснив, як саме люди отримуватимуть призначений «бонус», зловмисники вигадали свою версію і тепер намагаються обібрати довірливих громадян.
 
 
Про небезпечні СМС, що можуть коштувати всіх грошей на картці, своїх клієнтів дням попередив і ПриватБанк. На своїй офіційній Facebook-сторінці представники фінустанови закликають українців не піддаватися на провокацію та в жодному разі не вказувати дані своїх карток на сторонніх сайтах.
 
Як відрізнити повідомлення від аферистів?
Зрозуміти, що надіслане вам СМС є фейком, нескладно. Варто лише відкинути емоції та замислитися над інформацією, вказаною в повідомленні.
Зокрема у в посланнях, які наразі масово отримують українці, вказана сума ковідної виплати в розмірі 7 тис. грн. Тоді як президент у своїй заяві говорив лише про 1 тис. грн. Не кажучи вже про те, що гроші обіцяли перерахувати на віртуальну картку в додатку «Дія», а не на звичайну банківську.
 
Ще однією розбіжністю між заявами офіційних осіб та СМС шахраїв є те, що виплати вакцинованим пообіцяли розпочати лише після 19 грудня поточного року. Та схоже злодії вирішили не чекати й розпочати свою аферу, як тільки отримали для неї вдалий привід.
.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НА САЙТЕ ТИПИЧНЫЙ ХЕРСОН: Новая почта оказалась в центре нового скандала: клиенты по всей стране обвиняют сотрудников компании в воровстве