Влада Польщі вирішила зрівняти зарплати українців та поляків. До такого рішення там прийшли після того, як переглянули рівень мінімальної заробітної плати на 2023 рік. Його планують підвищити у два рази, через очікуваний високий рівень інфляції у країні.
 
Сьогодні мінімальна зарплата для українців у Польщі складає 3 311 злотих (майже 23 тисячі гривень). Після виплати всіх податків, на руки людина отримує 2363 злотих. Поляки отримують майже у два рази більше на тих самих посадах.
 
 
Нова реформа, яку планують найближчим часом розпочати, має вивести на один рівень доходи поляків та українців, які займають однакові посади. Реформа стосується усіх сфер: освіта, медицина, культура, виробництво та інші.
Зараз оплата праці у резидентів та не резидентів значно відрізняється. Така нерівність між людьми може привести до негативних наслідків. Важливо, щоб всі, хто працюють отримували достойну платню, і не має значення: людина має польське громадянство чи ні.
 
На цьому приємні зміни не закінчуються. У Польщі серйозно замислились над спрощенням бюрократії через цифровізацію. Український додаток «ДіЯ» наштовхнув уряд на думку, що бути цифровою державою у 21 сторіччі дуже зручно. Тепер там серйозно займаються розробкою аналогічної програми. Допомагає їм в цьому Мінцифри України.
 
У майбутньому людям буде легше та швидше проходити процедуру працевлаштування. Місцеві органи самоврядування теж зможуть відмовитись від заповнення багатьох паперових документів. Також скоротяться черги у державних установах.
 
.
 
Поляки хочуть переглянути вимоги до роботодавців та спростити їх. Якщо раніше потрібно було уточнювати інформацію у відділі праці про тих, хто шукає роботу, узгоджувати вакансії, то тепер можна просто працевлаштовувати всіх, хто підходить на ту чи іншу посаду.
_____________________________________________

Массовое возвращение беженцев из Польши в Украину: что происходит

Еще до конца текущего года многие  беженцы намерены вернуться  из Польши в Украину. Об этом заявили более 22% наших соотечественников, оказавшихся в соседней стране. Они говорят, что вернутся на родину еще до нового года. Вместе с тем, несмотря на такое массовое возвращение беженцев из Польши, большинство из них все же намерено воспользоваться польским гостеприимством подольше. Они заявили, что вернутся не ранее следующего года.
 
Такие результаты опроса обнародовало международное кадровое агентство Gremi Personal. В опросе приняли участие 1240 наших соотечественников, которые нашли себе приют в разных уголках Польши.
 
Итак, согласно результатам опроса, 22% беженцев хотят уехать из Польши в Украину еще до начала зимы. Но при этом большинство все же намерено зимовать в Польше. Причем многих людей удерживает от возвращения именно неопределенность с отопительным сезоном. Из-за этого они хотят остаться в Польше, где все же более приемлемые бытовые условия, и где они уверены, что зимой будет свет, тепло и вода. Поэтому 35% опрошенных заявили, что они останутся в Польше до следующего года. Но все же и они намерены вернуться на родину.
 
 
И только 17% опрошенных пока для себя не определились, будут ли они возвращаться в Украину после войны.
 
"Мигранты остаются в Польше и других странах из-за отсутствия надежды, поскольку некоторые из них потеряли жилье, у них нет дохода или работы, или у них даже есть угроза их жизни", — говорит директор отдела Gremi Personal по трудоустройству Ханна Джобольда.
 
При этом в агентстве отмечают, что с наступлением осени украинки в Польше стали активнее искать работу. Это связывают с началом учебного года. Женщины отправили детей в школы и детсады. И у них появилась возможность больше времени уделить поискам работы и самой работе.