Спочатку голосувала за "Россия здесь навсегда" у Херсоні, а потім стояла в черзі за гуманітаркою у звільненому від окупантів місті.
Про колаборантку на педагогічній ниві повідомила у соцмережах (і, звісно ж, сповістила поліцію) жителька Херсона, яка особисто знає цю жіночку, яка миттєво "перефарбувалася" з приходом у місто ЗСУ.
 
"Оцю людину знаю, бо живемо на одній вулиці. Викладаю зараз, бо ця ж нешанована особа, жіночого полу - тепер стоїть у черзі біля пунктів видачі гуманітарної допомоги. Так я до чого, хочу спитати, - Елена, а чому б вам не піти за руськім міром, ви ж із коліжанкою так його хотіли? Чи може треба, щоб хтось дорогу показав? Можу допомогти", - написала у Фейсбук херсонка Ірина Золотоноша.
 
 
Є інформація, що ця Єлена працює вчителькою і всі місяці окупації отримувала гроші від української держави. Що не заважало їй "топити" за Росію, скоріш за все, небезкоштовно.
А є і відеодокази - сюжет окупантського телебачення, де Єлєна радісно пританцьовує, проголосувавши "за Росію" прямо на вулиці біля базару.
 
Цілком справедливо, якщо ця історія матиме продовження - кримінального характеру, за пособництво ворогу.
А це - мінімум від 10 до 12 років за ґратами.
_____________________________________________________________

Про жорстку депортацію та сценарій примусової мобілізації в окупованій частині Херсонської області розповів Соболевський

Сценарій примусової мобілізації жителів тимчасово окупованої Росією частини Херсонської області можливий. Також російські окупанти продовжують незаконну депортацію українців до РФ з цієї території. Про це сьогодні, 30 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.
За його словами, загалом ідея мобілізації на цій території не пішла.
 
“Якщо згадати, вони кілька місяців тому вже створили на папері добровольчий батальйон Херсонської області та назвали його ім’ям Маргелова. Але далі цього справа і не пішла, тому що настрій у людей вкрай протилежний. Із цих людей навіть за насильницької мобілізації боєздатний підрозділ створити неможливо, тому що це патріоти України. І давати їм зброю… навіть орки розуміють, що це не найкраща ідея. Інша справа, що вони можуть його розбавляти десь “Л/ДНР”, а сказати, що це добровольчий батальйон херсонський. Якусь частину мінімальну колаборантів туди відправити. Така історія може бути”, — розповів Соболевський.
 
.
 
Щодо депортації, то, за інформацією першого заступника голови Херсонської облради, зараз вона дуже жорстка.
 
“Там більше не ФСБ, а Росгвардія займається реалізацією цієї програми депортації. На людей дуже сильно тиснуть, щоб вони залишали свої оселі і їхали до РФ. До того ж перша хвиля депортації там уже зняли всі ці “прикраси” цієї історії і вже прямо людям кажуть: “Ви не залишайтеся у великих містах, їдьте туди, де є виробництва, шукайте там собі роботу і там якось виживайте”. Уже немає такого, що “Росія своїх не кидає, ми про вас подбаємо””, — повідомив він.
 
Самі російські окупанти на Лівобережжі, за словами Соболевського, десь окопуються, роблять фортифікаційні лінії із залізобетонних плит.
 
 
“Але разом із цим ми бачимо і певний відтік. Що це? Ротація чи потроху вони виводять війська, мені сказати складно. Щодня ми отримуємо від людей, які там залишаються, інформацію про те, що там склад підірвали, там центр ремонту техніки злетів у повітря. Я можу це (інформацію Генштабу ЗСУ, що всі позиції окупаційних військ на лівому березі Дніпра Херсонської області перебувають під вогневим контролем, — ред.) підтвердити повністю”, — резюмував Юрій Соболевський.
/