Українські чоловіки, які перебувають за кордоном, наразі можуть оновити свої дані у територіальних центрах комплектування (ТЦК) лише на території України.
Про це в інтерв'ю " Телеграфу " розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.
За його словами, у червні для тих, хто перебуває за кордоном, передбачать можливість оновити військово-облікові дані за допомогою електронного кабінету. Також це можна буде зробити у консульствах.
"Але станом на даний момент цього немає, тому оновити свої військово-облікові дані можна лише у ТЦК, тобто в Україні", - додав Істомін.
Він нагадав, що українські чоловіки, які проживають за кордоном, мають зобов'язання перед своєю державою, у тому числі й захищати його від росіян.
__________________________________________

Названо кількість справ щодо ухилянтів за два роки

Лише за три місяці поточного року щодо ухилення від призову вже відкрили понад 1500 справ.
Правоохоронці відкрили понад 10,7 тисячі кримінальних справ через ухилення від призову на військову службу з початку повномасштабного вторгнення Росії. Про це повідомило Громадське з посиланням на відповідь Офісу генпрокурора у понеділок, 29 квітня.
 
Вказано, що надані дані стосуються кримінальних проваджень за статтею 336 Кримінального кодексу України – ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період.
 
 
У 2022 році таких кримінальних проваджень було зареєстровано 2431, а у 2023 їхня кількість зросла до 6745.
Приблизно такою самою динаміка залишається й цьогоріч. За три місяці 2024 року щодо ухилення від призову вже відкрили понад 1500 справ.
 
Водночас, як свідчить статистика 2022-2023 років, приблизно половину проваджень закривають іще на досудовому етапі:

●  через відсутність події кримінального правопорушення;

●  через відсутність у діях складу кримінального правопорушення;

●  через те, що втратив чинність закон, яким встановлювалося кримінальне правопорушення;

●  якщо існує вирок або ухвала суду про закриття кримінального провадження за тим самим обвинуваченням;

●  якщо існує нескасована постанова слідчого, дізнавача, прокурора про закриття кримінального провадження із перерахованих вище підстав щодо того самого діяння.

До судового розгляду доходять менше третини справ. У 2022-му до суду було направлено 446 проваджень, у 2023-му – 1768, за 3 місяці 2024-го – 258.
 
"Втім, скільки українців отримали вироки в цих судових справах (скільки з них умовних, а скільки реальних термінів ув’язнення) – на момент публікації новини в Офісі генпрокурора нам не відповіли", – пишуть журналісти.

 

 
.