«Хто відповість за смерть породіллі з немовлям?». Це назва публікації «Нового дня», яка вийшла восени 2020-го. Ми розповідали про моторошну трагедію в Нижніх Сірогозах. Внаслідок пологів у районній лікарні померли жителька с. Верхні Сірогози, 36-річна Оксана Лозова, та її новонароджена донечка. Тоді ця справа набула неабиякого розголосу. Про неї говорили центральні телеканали. Поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 140 «Неналежне виконання обов’язків медичним працівником» та ст. 115 «Умисне вбивство» ККУ. 23 вересня спливає рік з часу моторошних пологів, які забрали два життя. Але за те, що сталося, досі ніхто не відповів. Ба більше — у справі так і не з’явився жоден підозрюваний…
 
— Ну як ми прожили цей рік?.. Дуже тяжко. Такого дня не було, щоб ми про неї не говорили, не згадували… про них. Нашу Оксану і Ганнусю. Ганнуся — то моя онучка біднесенька, назвали перед тим, як ховати. І ніхто до нас не приходив, ніяких вибачень, нічого. Чому ніяк не закінчиться слідство? Не знаю, може, все гроші роблять — заплатили, от і стоїть усе на місці? І син мій Діма теж так думає. Зараз із заробітків із Польщі їде, будемо поминки на рік робити, — говорить свекруха померлої Тетяна Бородай. 
 
 
Чому загальмувалося слідство, «Новий день» намагався з’ясувати у ГУНП в Херсонській області. Саме тут перебуває провадження за фактом двох смертей після пологів у Нижньосірогозькій райлікарні. І минулоріч керівництво обласного главку говорило, що тримає справу на особистому контролі. Начальниця відділу комунікації ГУНП Тетяна Скуба розповіла, що про підозру слідчі нікому не повідомляють через те, що досі тривають важливі експертизи. У провадженні все залишається без змін, ті ж самі статті кримінального кодексу. І більше поліції сказати нічого.
 
Куди багатослівніший адвокат родини померлих. Дмитро Болтушенко говорить, що до поліції претензій немає. Претензії, і великі, до Міністерства охорони здоров’я України. Бо ті самі експертизи не можуть завершитися, а відтак і слідство не просувається, через відсутність відповіді з відомства. МОЗ мало провести службове розслідування трагічного інциденту в лікарні, а висновки надіслати слідчому. Але необхідну відповідь чомусь не надають. У міністерстві й взагалі примудрилися повернути клопотання ГУНП, з дивним формулюванням, що поліція не може бути суб’єктом даного звернення… Тоді аналогічне клопотання написав адвокат, за підписами чоловіка померлої породіллі та її свекрухи, яких визнано потерпілою стороною у справі. Але у відповідь — тиша. Службове розслідування смерті Оксани Лозової та її новонародженої доньки, яке ще минулої осені провів обласний департамент здоров’я, для слідства виявилося малокорисним. З такими висновками справа до суду не дійде. 
 
— У цій перевірці йдеться про те, що під час пологів не були дотримані вимоги наказів МОЗ. Але судово-медичному експерту потрібен більш повний висновок, де вказано, чиї конкретно дії вплинули на певні події. А це не встановлено. Тому рекомендовано звернутися до міністерства, така практика. Приміром, у справі зі смертю хлопчика в Каховці, де вдалося довести вину лікаря, так було, — говорить Дмитро Болтушенко.
 
 
Тим часом життя людей у білих халатах, чергування яких стало фатальним для молодої жінки та її дитини, кардинально не змінилося. Лікарку, яка приймала пологи в Оксани Лозової, від роботи не відсторонили. Після закриття скандального пологового відділення вона продовжує обслуговувати пацієнток у тій самій лікарні, тепер вже на прийомі як гінеколог.
Марина САВЧЕНКО