В Україні зараз лише 22,6% кандидатів у водії успішно складають теоретичний іспит з першого разу. Про це повідомив головний сервісний центр МВС.
За даними Головного сервісного центру МВС, з січня по травень 2025 року провели понад 202 тисячі теоретичних іспитів на отримання посвідчення водія. З них 45 862 – успішно здані з першої спроби. Тобто лише кожен п'ятий теоретичний іспит у СЦ складають успішно.
У Головному сервісному центрі МВС вважають, що кандидатам у водії потрібно більш відповідально підходити до навчання. Тоді вони зможуть успішніше складати іспити.
 
Ситуація зі складанням практичного іспиту кандидатами у водії у сервісних центрах МВС ще гірша. З початку 2025 року лише 16% теоретичних іспитів успішно склали з першої спроби. Зокрема, з січня по середину квітня 2025 року в сервісних центрах МВС провели 200 тисяч практичних іспитів на отримання посвідчення водія. З них 32,5 тисяч спішно здали з першої спроби.
 
 
З кінця 2023 року кандидати у водії готуватися до теоретичного іспиту можуть як в автошколі, так і самостійно, на вибір. Підготовка до практичного іспиту здійснюється лише в автошколі.
 
Вартість складання теоретичного іспиту в сервісних центрах МВС складає 250 грн. Кандидат у водії має за 20 хвилин відповісти на 20 питань. Допускається лише 2 помилки. Якщо помилок більше, то тоді потрібно буде повторити спробу. Наступна спроба допускається через 10 календарних днів.
 
Після успішного складання теоретичного іспиту кандидати у водії розпочинають підготовку до практичного іспиту. Вартість складання практичного іспиту у сервісних центрах МВС - 420 грн. Практичний іспит можна складати у будь-якому зручному територіальному сервісному центрі МВС. Тривалість практичного іспиту на майданчику для навчання по початковому управлінню ТЗ та в умовах дорожнього руху не повинна перевищувати 60 хвилин. Під час практичного іспиту можна припуститися трьох помилок. У кандидата у водії є три спроби скласти практичний іспит. Якщо у нього це не вийде, то йому потрібно знову вирушити в автошколу.
 
.