Служба у прифронтових районах Херсонщини – це не лише про людей. Уже понад рік у найнебезпечніших зонах області несе службу поліцейський -кінолог Олег Пєчков разом зі своїми чотирилапими напарниками Люсі та Фані. Вони разом перевіряють автотранспорт на блокпостах, шукають вибухонебезпечні предмети, виїжджають на місця злочинів та допомагають рятувати життя.
Про це розповіли у пресслужбі поліції Херсонської області.
Під час одного з чергувань на блокпосту поліцейський із собакою потрапили під атаку ворожого FPV-дрона. Олег накрив собою пса і таким чином прийняв основний удар на себе. Обидва отримали поранення, та після лікування й реабілітації поліцейський і його вірний напарник знову в строю. Вони щодня виконують завдання, не втрачаючи віри у перемогу та силу своєї справи. Їх історія – приклад справжнього партнерства, вірності та мужності навіть у найнебезпечніших умовах.
Стати поліцейським Олег мріяв із дитинства, яке провів у Великій Олександрівці. Його батько – ветеран служби, колишній міліціонер. Саме він став для хлопця прикладом гідності, відданості і честі. Проте не одразу хлопець визначився з напрямом роботи, яка була б йому до душі. Усе змінило спілкування зі знайомим, який працював кінологом і часто ділився історіями про роботу з собаками. А оскільки хлопець завжди любив чотирилапих і мав із ними особливий контакт, вибір став очевидним.
Сьогодні Олег Пєчков – досвідчений спеціаліст. Він стверджує, що в роботі з собаками важливе відчуття партнера. Його чотирилапі напарники – не просто службові тварини, а друзі, з якими щодня розділяє ризики і труднощі. Разом із Люсі він проходив навчання у академії, ця собака спеціалізується на пошуку зниклих людей та речей. Пес Фані виявляє вибухонебезпечні предмети, заборонені речовини, зброю та боєприпаси.
Одного разу під час служби на блокпосту поліцейський та Фані потрапили під атаку ворожого FPV-дрона. Вибух пролунав поруч із бліндажем, куди вони ледь встигли забігти – обидва дістали поранення.
.
«Того дня ми разом перевіряли транспортний засіб на наявність вибухонебезпечних предметів. Коли відпустили з огляду машину, над блокпостом завис ворожий FPV-дрон. Всі одразу стали кричати «До укриття» та бігти туди. Однак безпілотник почав швидко знижуватися та наздоганяти, хотів залетіти за нами до бліндажа. Вибух пролунав біля укриття й уламки поцілили у нас із собакою. Я накрив собою пса, щоб він менше постраждав. Мене ж врятували захисний шолом та бронежилет».
До медичного закладу їх евакуювали колеги. Олег дістав вогнепальні поранення обличчя й руки. У Фані ж ветеринари діагностували контузію, уламкове поранення біля хребта, порізи живота й носа. Шлях лікування і реабілітації був непростий, та вони все витримали.
Після повернення на службу кінолог разом із собаками продовжує виконувати завдання, як і раніше – під звуки артилерії, дронів і під постійною загрозою нових атак. Вони знову разом перевіряють автівки на блокпостах, патрулюють деокуповані території, розшукують вибухонебезпечні предмети, допомагають розкривати злочини. І в кожному чергуванні – віра у перемогу. Бо саме заради цього поліцейський-кінолог Олег Пєчков щодня заступає на службу, незважаючи на обстріли та небезпеку.
«Для мене перемога – це звільнення всіх наших земель від окупантів. Коли перестануть летіти ракети по мирних містах, лунати вибухи, коли перестануть гинути люди та всі зможуть радіти життю на своїй землі, коли всі почуватимуться у безпеці та матимуть впевненість у завтрашньому дні», – говорить поліцейський.