За словами науковця, зміни клімату, які суттєво впливають на поширення комах, відстежуються й в інших містах України. Зокрема деякі типові для південного регіону комахи за останні 10 років просунулися на північ Європи, до Балтії.
 
"Вся природа в містах зараз проходить етап адаптації до міського середовища. Ще 10–15 років тому їжаків чи лисиць у місті побачити було важко, а зараз їх помічають у різних районах. Те ж саме з птахами — наприклад, соколи стали з'являтись у міських умовах. І з комахами те саме — їх стало більше", — пояснив Манюк.
Точних даних про кількість сколій у Дніпрі немає, та доцент кафедри географії зазначає, що за останні п'ять років їх у місті побільшало приблизно вдвічі.
 
 
Гігантські оси в Україні: що відомо про сколій-гігантів
В Державній екологічній інспекції у Чернігівській області розповіли, що сколія-гігант є однією з найбільших ос у Європі. Вона відрізняється від інших видів сколій більшою довжиною тіла (26-45мм), а також має відносно довше тім'я.
 
Цей вид є рідкісним, та може активно розмножуватися біля ферм. Зустрічається переважно на південь від лінії Київ — Харків.
Самки сколій знаходять у ґрунти чи компостних купах личинку жука-носорога або іншого великого пластинчастовусого жука та відкладає у неї яйце. Майбутня сколія харчується тілом жертви, зимує в коконі в ґрунті, а навесні перетворюється на лялечку.
 
Сама по собі сколія не є небезпечною для людей, а їхній розмір є лише захисним механізмом Вкусити така оса може лише коли її спровокувати, та її отрута значно слабша, ніж у звичайних ос.
 
.