Українцям розповіли, чи варто чекати стрибків курсу долара на початку травня.
Як передає "Хвиля", про це розповів директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності "Глобус Банку" Тарас Лєсовий у коментарі УНІАН.
За його словами, у період з 5 по 11 травня на валютному ринку зберігатиметься відносний спокій, коридор офіційного курсу буде на звичних позначках — 41,2–41,6 грн/дол. При цьому попит на валюту може знизитися через початок сезону сплати податків.
"Як і раніше, поточні коливання будуть мінімальними, хоча періоди зростання змінюватимуться періодами зниження курсу і навпаки. А різниця між безготівковим і готівковим курсами буде майже непомітною. Курс долара, як базової іноземної валюти для України, залишатиметься на прогнозованих показниках", — пояснив Лєсовий.
Він також зазначив, що вартість євро й надалі залежатиме від світової кон’юнктури та торгів у парі долар/євро.
"Ми припускаємо, що суттєвих змін у вартості цих валют не відбудеться: 1 євро може коштувати до 1,15 долара. Тобто в гривневому еквіваленті різниця між курсами цих валют буде в межах 5,5–6 грн. Також ми очікуємо, що ажіотажу щодо євро в Україні не буде. Основна увага буде прикута саме до курсу долара", — зазначив Лесовий.
.
За словами банкіра, наразі важко прогнозувати вплив непрямих факторів на валютний ринок, таких як геополітичний тиск на Україну щодо завершення війни, дії ворога на полі бою або наслідки щоденних дронових і ракетних атак. Водночас Нацбанк має достатньо ефективних інструментів, щоб зберегти архітектуру валютного ринку та витримати нові потенційні виклики.
За прогнозом експерта, на тиждень з 5 по 11 травня очікуються такі показники валютного ринку:
-Курси валют триматимуться в діапазонах 41,2-41,6 гривні за долар і 45-48 гривень за євро як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.
-Щоденні коливання курсу становитимуть до 0,05-0,15 гривні на міжбанку, до 0,1-0,2 гривні в банках і до 0,3 гривні в обмінниках.
-Різниця між курсами міжбанківського і готівкового ринків очікується нульовою.
-За весь тиждень зміна курсу від початкового значення понеділка, ймовірно, не перевищить 1-1,5%.
"Початок травня буде досить оптимістичним: курсові коливання не відрізнятимуться новизною, а попит може бути суттєво меншим, що дозволить Нацбанку дещо послабити свій вплив на ринок. Наразі відсутні потенційні загрози, які могли б радикально змінити ситуацію на ринку", — додав Лесовий.