На нижчому на 12% від норми рівні очікується водність Дніпра біля Києва у другій половині лютого. Такий невтішний прогноз Укргідрометцентру оприлюднила пресслужба Каховської ГЕС ім. П. Непорожнього. 
 
За її інформацією, така низька водність головної водної артерії України зафіксована вперше за всю історію спостережень. Як повідомила пресслужба Укргідрометцентру, через відсутність метеорологічної зими, малу кількість опадів та високі для сезону температури, у басейнах всіх річок України склалися вкрай несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного водопілля. Через це в річках фіксують низькі рівні води. А деякі природні водойми почали навіть зникати. Приміром, вода в озері Світязь на Волині відступила приблизно на 50 метрів, через що воно тепер нагадує напівмертве Аральське море в центральній Азії.
 
 
– Важливим джерелом наповнення Дніпра, його водність, є опади, що накопичуються в його басейні, в тому числі й на території Росії та Білорусі. Але цього року видалася малосніжна зима. В Росії, наприклад, у грудні і січні випало менше 10% від середньорічної норми опадів. Тому сподіватися, що за рахунок танення снігу води «зверху» прийде більше, марно, – стверджує член наглядової ради організації «ЕкоПраво-Київ» Борис Васильківський.
 
Про несприятливі прогнози щодо весняного водопілля — повені, яка припадає на весну і здебільшого спричинена надходженням талих снігових вод – каже і головний інженер «Укргідроенерго» Вадим Рассовський. Та попри незначну ймовірність водопілля навесні, фахівці «Укргідроенерго» тримають це питання під контролем. 
 
– На нашому балансі перебуває 6 дамб на Дніпрі і 1 на Дністрі. Всі вони у працездатному стані, відповідають проєктним вимогам і можуть виконувати своє функціональне призначення в заданих режимах, – стверджує Вадим Рассовський.
 
.
 
– Що стосується Каховського гідровузла, то він працездатний і у повній мірі виконує свої функції. До весняного водопілля ми готуємось щороку, незалежно від прогнозів метеорологів. У нас створені аварійні бригади з працівників станції, які під час тренувань відпрацьовують порядок дій з ліквідації наслідків проходження повені, – каже головний інженер Каховської ГЕС Станіслав Макаров.
 
Робота дніпровських та дністровських водосховищ регулюється Міжвідомчою комісією при Державному водному агентстві України і враховує потреби всіх водокористувачів, насамперед забезпечення питною водою населення і підтримання екологічно-безпечного стану водойм. Нині Каховська ГЕС працює на притокових витратах. Рівень води Каховського водосховища біля ГЕС на 1 березня має бути в межах 15,50 – 15,60 м БС. На сьогодні рівень води становить 15,54 м БС. 
Іван КІЧИЧ.