У найбільшій в області Херсонській гімназії № 56, яка налічує 1432 учні, навчальний рік почався з прикрого сюрпризу. На парапеті, який відділяє дах від несучої стіни, з’явилася тріщина. Цегляна споруда похилилася, загрожуючи падінням. На період усунення небезпеки дітей перевели на дистанційне навчання, як у період коронавірусного локдауну. Директор гімназії Світлана Микитюк розгублена: такого не чекали.
 
— Нашу школу збудували тільки у 1990 році. З парапетом до цього часу начебто усе було добре. А тріщина в ньому чомусь з’явилася після ремонту даху. Чи пов’язані ці події, чи порушив ремонт цілісність конструкції, я не знаю, адже не є експертом з будівництва, — зізнається Світлана Василівна. — Для мене головне — життя й здоров’я учнів, учителів. Тому виключно заради безпеки доводиться повернутися до «дистанційки».
 
 
Про ситуацію у гімназії поставили до відома управління освіти Херсонської міськради. «Для з’ясування причин та обставин надзвичайної події буде проводитися будівельно-технічна експертиза. Шукаємо огорожу, аби встановити її по периметру гімназії та попередити падіння уламків. Хоча парапет нахилився всередину, а не на зовнішній бік будівлі. Все одно краще перестрахуватися, адже йдеться про дітей, — говорить начальник управління Наталія Журженко. — Далі будемо встановлювати, хто винен у руйнуванні та хто оплатить відновлювальні роботи. Попередньо, парапет треба буде демонтувати й облаштувати новий».
 
Два роки тому дах на будівлі гімназії № 56 справді ремонтувала приватна фірма — ТОВ «Хімекопром». Підрядник тоді надав 10-річну гарантію на виконані роботи, але минуло тільки два роки. Та чи готовий він усунути проблему? Ні. Адже керівництво ТОВ стверджує, що не має до її виникнення жодного стосунку.
 
— Наша фірма парапет у гімназії не будувала й не ремонтувала. Ми лише наносили на даху шар тепло- та гідроізоляції у суворій відповідності до проектного рішення. І я ще в житті не чув, аби через гідроізоляцію міг парапет зруйнуватися. Та, зрештою, крапку нехай ставлять експерти й суд, — однозначно заявив у телефонній бесіді з автором цих рядків директор ТОВ «Хімекопром» Олександр Адамчик.
 
.
 
За припущенням фахівців, руйнування парапета могло статися через порушення технології робіт під час будівництва навчального закладу. Приміром, банальної крадіжки цементу, який у часи СРСР був дефіцитом. Але на сьогодні це не більше, ніж здогадки. Визначити, чи так це, можуть лише експерти.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.