Більшість співробітників ТЦК мають бойовий досвід, серед них багато чоловіків старше 55 років. Про це повідомив речник Полтавського обласного територіального центру комплектування Роман Істомін.
У Міноборони нещодавно заявили про необхідність максимального залучення працівників ТЦК до бойових дій, тому що у суспільстві склалася хибна думка – наче у центрах працюють виключно молоді та здорові чоловіки, які ніколи не були на передовій. За словами Істоміна, військовослужбовців ТЦК почали переводити до бойових частин ще з 2022 року. І абсолютна більшість військових ТЦК мають обмеження за станом здоров’я. У частини є підстави для звільнення або вони старше 55 років. Тому їхня ефективність на фронті є невисокою.
 
"Очевидно, що стан здоров'я в них уже не дозволяє виконувати завдання на фронті нарівні з молодими… Те саме й щодо чоловіків, старших за 55 років. У бойовому підрозділі цілком можливо, що після виконання першого ж бойового завдання він зазнає травми й звільниться... А ще ж відбувається заміна певних спеціальностей на людей з обмеженою придатністю або військовослужбовиць. Вони влаштовуються на певні посади в ТЦК, які до цього обіймали чоловіки без обмежень за здоров'ям чи віком, аби тих можна було перевести безпосередньо на фронт", - пояснив спікер.
Зазначено, що окремою категорією є чоловіки з дефіцитними спеціальностями. Вони є як у військових частинах, так і в ТЦК. Однак відсоток невисокий – 1-2. Наголошено, що у Полтавському ОТЦК таких осіб – максимум 10%.
 
 
Роман Істомін підкреслив, що продовжуються перевірки щодо виявлення чоловіків, які можуть нести військову службу, але продовжують перебувати у ТЦК. Це завдання покладено на комісії, які проводять перевірки та переведення.
 
"Залишаються одиниці, які, наприклад, мають підстави для звільнення зі служби. Очевидно, що краще військовослужбовець буде в ТЦК виконувати свої завдання, аніж його переведуть у бойову частину, звідки він одразу звільниться, бо має на це право. Це явно не піде на користь Збройним силам", - цитує фахівця hromadske.