Ульяна Супрун из-за эпидемии коронавируса попросила водителя немного опустить стекло на одном окне, но тот отказался, побоявшись сквозняка.
Бывшую и.о. главы Минздрава Ульяну Супрун и ее мужа высадили из такси на полпути из-за просьбы приоткрыть окно, чтобы обезопасить себя от COVID-19. Об этом Супрун рассказала в Facebook во вторник, 29 декабря.
"Вирус SARS-CoV-2 передается воздушно-капельным путем. Скорее всего это может случиться при длительном контакте (более 15 минут) и на близком расстоянии (менее 1,5 метра) от инфицированного человека. Еще вероятнее, что это произойдет в небольшом и плохо проветриваемом помещении. Например, в такси", - написала она.
Из-за этого Супрун и ее муж, когда едут в такси, просят хотя бы на два сантиметра опустить стекло на одном окне.
"Но водитель сказал, что не хочет этого делать из-за того, что образуется сквозняк. А он боится заболеть. Тогда мы сказали ему, что от сквозняка не передаются опасные возбудители болезней, в отличие от душного воздуха. Пробовали рассказать об исследовании. Но он не захотел нас слышать. Зато предложил выйти на полпути из авто. Водитель испугался мифического сквозняка больше, чем реального COVID-19", – пояснила Супрун.
Супругам пришлось вызвать другое такси, где водитель спокойно открыл окно на просьбу и довез до пункта назначения.

.
ЧИТАТЕЛИ КОММЕНТИРУЮТ:
.
Sofi Bolgova
Протяг vs інфекція-що гірше. Питання риторичне. Ніякого міфізму тут нема. Невралгія це тож не жарти. Можливо в цього водія вже були такі наслідки і людина не хотіла ризикувати. Тим паче що за вікном зовсім не літо. Я собі влітку простудила лицьовий нерв в таксі. Тепер як ви кажете міфічний сквознячок для мене вже дуже неприємні наслідки має
.
Alexandra Shymko
Уявіть, що людина пам'ятає, що кожного разу, як опиняється під протягом (на протязі, так) - захворює. Такий у неї суб'єктивний досвід. Розповідь про дослідження навряд чи переконає, тому що це щось абстрактне і програє порівняно з тими наслідками хвороби, які людина могла пережити в минулому. Людина щиро обманюється і це прикро.
.
Natalia Lazarević
О, співчуваю. Я так в автобусі їхала влітку: купа людей набилася, люки задраїли, бо бояться захворіти. Доводить щось марно, а їхати треба, автобус там один. Додумалася вдати, що я зараз знепритомнію від браку кисню - помогло, бо всі зрозуміли, що їм би в такому разі довелося б марнувати час і чекати швидку.
Андрій Свобода
Маленький секрет. Замість відкритих вікон можна ввімкнути кондиціонер (систему подачі повітря в салон) на зовнішній забір повітря. Ефект той самий, але можна зробити тепліше)))
Максим Філоненко
Я чогось не розумію. Відчиняю вікно тільки літом і то десь на природі, де не велика швидкість і не дихаєш вихлопними газами других автівок. Осінь, весна і особливо зима 100% застуджене плече або шия. Декілька раз неділю не міг рукою поворухнути. Один раз спати не міг без знеболювального. І хто мені тепер пояснить, що то "міфічний протяг" мене розмазував по постілі?
Манав би я вашу оцінку і дослідження і все інше коли я з вірогідність 95% опинюсь на лікарняному без усіляких ковідів.
А ось як в Америці, захисний щиток між водієм і пасажиром, гарна річь! І не тільки для ковиду
Viktoriya Kuchvar
Споживач завжди може написати скаргу в UBER. Такі засоби - це не тільки здоровий глузд ,а й норми,яких водіі повинні дотримуватися.
Приклад, країна Португалія,де вологий холод пробирає до кісток гірше морозу.Таксист має право брати максимум 2 людей в машину. Використання кондиціонеру-заборонено,причому не важливо гаряче ,чи холодне повітря.Надання послуг - з обов'язково привідкритими вікнами + наявність маски і антисептик.
Сергей Радюк
Якщо в таксі включена система кондиціонування повітря, то ніякі вікна відкривати не потрібно. Забір свіжого повітря проходить через фільтр салону, систему обігріву, подається в салон і звідти виходить через вентиляційні отвори. Відкриваючи вікно порушується обіг і циркуляція повітря в салоні. Так що таксист мав рацію але все залежить від марки авто.
Lina Morkvych
я коли їздила з новонародженою дитиною ,завжди просила відкрити люк чи вікно і не важливо, що надворі прохолодно.Кожен намагається закрити і не через те, що діти малі,а через те, що їм холодно.Я не хвилююся ні через які протяги,а їм тягне, холодно і так далі.
Хат Априлісі Тена
З чого розводити антимонію?
Треба було просто запитати у водія, перш ніж сідати до таксі: "Ви дозволяєте їхати при відчиненому вікні"? Або повідомити службу замовлень, щоб вам надіслали таксі, де це дозволяється.
Ви, очевидно, ще не мали гострих проблем з остеохондрозом, тощо; при них протяги, різні "надування в шию" водієві, - це ще та проблемка. Це ж стосується і поїздки людей влітку, в маршрутці: так, душно, жарко, ви аж мокрі від тої духоти. І тут бадьорий такий вітерець...
А ви все вчите, повчаєте...
Екатерина Вьюнкова
Саме так — від протягів не хворіють на вірусні та бактеріальні інфекції. Але багато людей, які працюють сидячи, зокрема водії, мають чимало недолікованих запалень та функціональних порушень хребців, шиї, попереку, суглобів та іншого, що є чутливим до протягів. Мабуть, водій перелякався, що через відчинене вікно завтра не зможе шиєю поворухнути, бо лікування для нього полягає у мазанні хворої частини тіла якоюсь маззю — буває, шо саме фуфломіцином, чи навіть собачим жиром. Саме через це щоосені в масажистів та костправів високий сезон клієнтури, яка свято вірить, що мазати спину треба, а робити вправи та укріплюватись весь рік — зайве)
Oleksii Khorchev
Це все вирішується купівлею власного авто. Поки його не буде - доведеться миритися з тим, що в кінцевому рахунку за кермом водій, як капітан корабля, а ви - пасажир, що заплатив гроші, і буде доставлений з точки А в точку Б, але чи співпадуть точки зору про комфорту у вас з водієм - невідомо. Ви можете попросити, але не вимагати; рішення, як робити - за водієм..
Olga Chmi
В данной ситуации однозначно на стороне водителя . Ни в каких правилах не сказано что проветривать нужно во время ,а не между поездок ! А заработать сквозняком невралгию,гайморит,бронхит..... элементарно Пани Супрун никто не мешал надеть респиратор или исполььзовать личное авто.
















